Andrius Kazlauskas

„Kurdamas daiktus iš betono, stengiuosi jam suteikti kitokią prasmę  – lengvumo, jaukumo ir žaismingumo pojūtį.“

Šį menininką galima būtų įvardyti mažų mažiausia originaliu ir nepaklūstančiu taisyklėms. Andrius, Vilniaus Gedimino technikos univeristete įgijęs statybų inžinieriaus magistro laipsnį, atrado būdą  savo kompetenciją susieti su kūryba – 2016 m. įkūrė „Kazauką“, kurioje kuriami neįprasti betoniniai daiktai.

Betonas, kaip ir kūrėjas spėja, daugeliui iš mūsų asocijuojasi su masyvumu, šalčiu, galbūt netgi su sovietiniais blokiniais betoniniais namais, tačiau tikrai ne su menu. Ar įmanoma tokią masyvią detalę paversti grakščiu meno kūriniu, stilinga interjero detale ar net aksesuaru? Šio menininko darbai yra realus įrodimas, kad galima viskas, o nuo seno nulemtos taisyklės yra tik sąlyginis dalykas. Norite tikėkite, norite ne (jei netikite, įsitikinkite: http://kazauka.lt/) – šis menininkas sukūrė originalias interjero detales iš betono ir netgi betonines peteliškes. Taip, tas pačias, kurias galite dėvėti prie kostiumo ir pasipuošti įvairioms ypatingoms progoms. „2016 metų pradžioje kilo mintis sukurti peteliškę iš betono. Norėjau šiai medžiagai sukurti naują prasmę ir formą – vietoje sunkios ir masyvios, ją paversti lengva ir plona. Taip gimė dvi betoninių peteliškių kolekcijos – iš viso esu sukūręs 6 skirtingus jų modelius,“ – idėjos gimimo istorija dalijasi kūrėjas.

Kiti du kūriniai, supamasis šviestuvas bei knygų laikikliai, taip pat turi savo istoriją: „Kurdamas šviestuvą galvojau apie vaikystę, nerūpestingumą, žaidimus ir nemirtingumo jausmą. Todėl sumaniau šviestuvą padaryti supamą, bet, taip pat kaip ir visos betono konstrukcijos, ilgaamžį. Knygų laikikliai simbolizuoja momentą, kai perskaičius knygą aplanko jausmas, tarsi galvoje susijungė dvi skirtingos dalelės“.

Kaip teigia menininkas, daiktai iš betono yra pakankamai draugiški aplinkai ir ilgaamžiai. „Ateityje planuoju iš betono sukurti baldą. Mano tikslas – kurti įvairius, neįprastus daiktus iš betono ir eksperimentuoti su šia medžiaga.“ – ateities planais dalijasi Andrius.

 

http://kazauka.lt/