Jurgita Jakubauskaitė

Jurgita Jakubauskaitė, viena pirmųjų Vilniuje atidariusi atviras kūrybines „antrarūšio dizaino“ dirbtuves, kitokio dizaino studijos „Absurdo idėjos“ įkūrėja. Jau ketvirtus metus kuria originalaus dizaino daiktus, naudojant antrines žaliavas ir tai ką kiti nurašo į šiukšles. Pasitelkus absurdą apvilktą idėjomis, Jurgitos dirbtuvėse iš elementarios šiukšlių krūvos kyla originalūs šviestuvai, baldai, interjero detalės, rankinės, aksesuarai ir daugybė kitokių jau prisikėlusių gyventi naujame pavidale ir funkcijoje daiktų.

Jurgitos gyvenimo ir kūrybos filosofiją puikiai atspindi Albert Camus žodžiai: ” … aš reikalauju iš absurdo kūrybos to paties, ko reikalavau iš absurdo mąstymo – maišto, laisvės ir įvairovės”. Kaip ir gyvenime, taip ir kūryboje Jurgita neturi jokių stereotipų, normų ir laužo visus rėmus, trukdančius mąstyti laisvai ir kūrybiškai. Savo darbais ji nebando nustebinti … jos tikslas yra įrodyti, kad nėra nieko neįmanomo, tiesiog reikia išlipti iš standartų dėžės, kad pamatytum, juk galimybės yra tokios pat beribės kaip ir fantazija. Naujosios kartos „alchemikės“ rankose PET tara virsta murano stiklu, sudėvėti džinsai – kaklaraiščiais, rankinėmis, papuošalais, o metalinės pakabos – įspūdingais šviestuvais.  Daugybė vartojimo nurašytų daiktų Jurgitos dirbtuvėse prisikelia, kad vėl gyventų ir džiugintu naujuosius savininkus.

Jurgita ne tik kūrybiškai perdirba vartojimo nurašytus daiktus bei antrines žaliavas, bet ir mielai dalinasi patirtimi ir įgūdžiais su kitais. Tiek naujai įrengtose dirbtuvėse Tauragnų r., tiek miesto rezidencijoje Užupio Meno Inkubatoriuje periodiškai yra organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu galima ne tik iš arčiau susipažinti su ekologijos principais, bet ir patiems išbandyti jėgas antrinių žaliavų „perdirbime“, pasigaminant įvairių buityje praversiančių daiktų.

Jurgita Jakubauskaitė: „Man nėra skirtumo su kokia medžiaga dirbti. Rezultatas dažnai būna netikėtas, būtent dėl to, kad aš mažiausiai galvoju ar ta žaliava yra tinkama“.

 

Jurgita Jakubauskaite