Andrius Lekavičius

Andriaus kūryba  – apie tai, kas mus pakylėja ir priploja ant žemės. Taip, kartais tai liftas. Kartais.

Andrius Lekavičius – įvairiapusis istorijų kūrėjas bei vienas iš susikertančių medijų pradininkų Lietuvoje. Andrius sėkmingai įgyvendino nemažai projektų įvairiose medijos platformose: nuo prekės ženklo įvaizdžio iki antrojo ekrano programėlių kūrimo, nuo reklaminių klipų iki savo pirmo pilnametražio filmo „Mes už… Lietuvą!“ režisūros.

„Plačiąja prasme su kūryba susijusį darbą dirbu beveik visą laiką. Tačiau esu labiau „praktinis“, o ne padebesiais skraidžiojantis kūrėjas. Kuriu ir pasakoju istorijas – toks mano kūrybos apibūdinimas. Stengiuosi, kad jos būtų įdomios nepriklausomai nuo to, kokią galutinę formą įgauna“,  – apie savo kūrybą kalba Andrius Lekavičius.

2007 m. igijęs Žurnalistikos bakalaurą Vilniaus universitete, studijas Andrius tęsė Vilniaus Dailės akademijoje, kur gavo UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos magistrą. 2012 m. baigė Komunikacijos magisto studijas Malaizijoje.

Savo žinias ir įgūdžius Andrius Lekavičius jau ne kartą panaudojo dideliuose projektuose. 2006 m. jis produsiavo kūrybinę dokumentiką „Diplomuoti sijonai“, kūrė scenarijų dokumentikai „Šaro ratai“. Andrius Lekavičius taip pat yra, ko gero, vienos sėkmingiausių lietuvių dokumentikos „Arvydas Sabonis. 11“ prodiuseris bei 2015 m. eksperimentinės dokumentikos „42“ režisierius ir prodiuseris.

Tačiau čia sustoti Andrius dar nesiruošia. Rezidencijos UMI metu jis planuoja dirbti su dviem projektais: „Kruvinasis sekmadienis VR” ir „Elevation VR”. Pirmasis projektas „Kruvinasis sekmadienis VR” – tai interaktyvus dokumentinis VR filmas, leisiantis patirti, ką išgyveno beginkliai laisvės gynėjai Sausio 13-osios naktį prie TV bokšto Vilniuje. Filmo patirtis ir siužetas bus paremtas realiais tragiškosios nakties įvykiais. Naudojant archyvinį garsą iš įvykio vietos ir animacijos pagalba atkūrus aplinką bei chronologinę įvykių seką, žiūrovas išgyvens tai, ką išgyvenimo taikūs Lietuvos laisvės gynėjai tomis akimirkomis, kai laisvės troškimas buvo svarbesnis ir stipresnis už realybę, už realią grėsmę ir net savo gyvybę.

Antrasis projektas, „Elevation VR“, – tai vaizdo ir muzikos sintezė, eksponuojama kaip 10 min. virtualios realybės patirtis, kai užsidėjus VR akinius simuliuojamas kilimas ir leidimasis liftu pagal muzikos ritmus. Ar išsilaikysite ant kojų? Andrius nepažada. Bet jūs ir neprivalote.

VID_000656@4K-screenshot-2017-01-10-12-30-47.jpg
VID_000659@4K-screenshot-2017-01-15-13-31-39.jpg