Elena Aleksejeva

Elena Aleksejeva – keramikė, keramikos restauratorė, senųjų keramikos technologijų gaivintoja ir skleidėja, šiuolaikinių keramikos objektų kūrėja bei pedagogė.

Gimė, augo ir dirbo mylimame mieste Vilniuje. Daug keliavo po Lietuvos miestus bei svečias šalis su kultūriniais projektais, reprezentuojančiais Lietuvos puodininkystės ir koklininkystės paveldą. Glaudžiai bendradarbiauja su Sankt Peterburgo kūrėjais.

Elena yra Vilniaus Dailės Akademijos keramikos meno magistrė, LR ŽŪM sertifikuota amatininkė,  tarptautinių „Archaijnių amatų stovyklų“ Trakuose viena iš organizatorių ir vadovių, Vilniaus puodžių cecho viena iš steigėjų. Senųjų keramikos technologijų gaivintoja ir skleidėja, Užupio istorinio puodininkystės centro (Malūnų g.) gaivintoja, keramikos restauratorė. Užupio puodininkystės ir koklininkystės paveldo gaivintoja. Aktyviai dalyvauja Užupio kultūriniame gyvenime. Vykdo pedagoginę veiklą – veda vasaros praktikas VDA studentams bei viešus užsiėmimus Užupyje. Dalyvauja tarptautiniuose kultūriniuose projektuose ir konferencijose. Yra viena iš kultūrinių projektų, reprezentuojančių Lietuvą užsienio šalyse, organizatorių. Bendradarbiauja su Sankt Peterburgo A. Štiglico meno akademija, Sankt Peterburgo valstybiniu universitetu, Valstybiniu Ermitažu.

Tačiau tai ne viskas. Dabar Elenos tikslai bei kūrybinės ambicijos dar didesnės. Tai – Užupio istorinio puodininkystės centro (Malūnų g.) gaivinimas ir sklaida, atvirų Užupio turistams ir užupiečiams keramikos degimų demonstravimas. Keramikė neslepia, jog viena iš jos kūrybinių svajonių yra surengti parodą „Užupio puodžiai“. Ji daug tyrinėjo šį amatą kartu su kolegomis, archeologais ir istorikais.

Kadangi moteris daug keliavo ir stebėjo daug panašių dirbtuvių Europoje, ji tiki, kad turistams ir vietiniams vilniečiams reikia to, kas tikra ir seniai pamiršta. Todėl Elena pasiruošusi planuoti viešus edukacinius malkinės krosnies degimus UMI teritorijoje pastatytoje keramikos degimo krosnyje. „Nulipdyk Užupio puodynę savaip!’’ – su tokiu šūkiu keramikė kvies pajusti molio magiją ir lipdyti savo istoriją Užupyje. Savaip.

Elena arbatiniai
Elena kokliai