Ilona Kukenytė Pileika

„Jei negali kurti iš širdies, geriau nekurti visai“.

Grafinis dizainas bei juvelyrika – pagrindinės šios menininkės veiklos sritys, skirtingos, tačiau jos abi yra neatsiejama kūrėjos gyvenimo dalis.

Ilona dirba dizainere bei meno redaktore, yra sukūrusi per 500 knygų viršelių bei apipavidalinusi kelis šimtus iliustruotų knygų. Siekdama lietuviškai knygai suteikti modernų pavidalą, Ilona stengiasi lygiuotis į geriausius pasaulio dizaino pavyzdžius.

Kai lieka laiko nuo grafikos dizaino, Ilona prisėda kurti papuošalų. Dar mokyklos laikais gamindavo juos iš odos skiautelių, žalvario vielos ir visokių gamyklinių atliekų, droždavo pakabukus ir auskarus iš ąžuolinių parketlenčių. Po studijų šį savo pomėgį buvo apleidusi, bet prieš kelerius metus, atsiradus galimybėms, ėmė mokytis juvelyrikos savarankiškai – bandymų, klaidų ir atradimų būdu. Rimčiau užsiimti juvelyrika paskatino įvertinimas prestižiniame JAV juvelyrikos konkurse „Saul Bell Design Awards“ – jame 2014 m. Ilona tapo viena iš 5 finalistų metalo-molio kategorijoje.

Šiuo metu dirba su sidabru, gintaru, medžiu, kaulu ir eksperimentuoja su ne visai tradicinėmis medžiagomis. Tokiu būdu menininkė skatina naują, šviežią požiūrį į vertės ir grožio suvokimą bei jų tarpusavio sąsajas. „Rengiuosi sukurti papuošalų kolekciją su kitokiu požiūriu į vertybes, derindama materialinės vertės neturinčias medžiagas (akmenukus, stiklo šukes, surūdijusį metalas, džiovintus augalus, kerpes) su tauriaisiais metalais. Ši kolekcija turėtų kelti klausimą, ar grožis, išliekamoji ir materialinė vertė susiję, skatintų emocinės, sentimentaliosios objektų vertės suvokimą, kviestų pažvelgti į aplinką atidžiau, pastebint detales“, – dalijasi idėjomis Ilona.

Savo eksperimentų rezultatus kūrėja planuoja pristatyti asmeninėje parodoje.

IP1
IP2