Robertas Nevecka

Nuo džiunglių iki sniego. Roberto kūrybinės patirtys mato ir šilto, ir šalto.

Robertas Nevecka – režisierius, grafikos dizaineris, iliustratorius bei animatorius.  2014 m. Robertas baigė vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuria trumpametražius filmus, muzikos klipus, koncertų vizualizacijas. Dirba grafikos dizaineriu, iliustratoriumi ir animatoriumi. Nuo 2006 m. Robertas Nevecka dirbo „MTV Networks Baltic“ animatoriumi,  porą metų – Vilniaus universiteto roko operos režisieriumi, o nuo 2013 m. – skaitmeninio kino techniku kino festialyje „Scanorama“. Keli iš žinomiausių Roberto darbų yra trumpametražiai filmai „Džiunglės“ (2014 m.), „Bomba“ (2013 m.) bei „Kuršių trūkčiojimai“ (2012 m.).

Šiuo metu Robertas kuria  trumpametražį animacinį filmą „Sniego pastogė“: „Būsimo filmo tema – žmogus prieš bendruomenę. Veiksmas vyksta šiais laikais, bet kitomis aplinkybėmis. Vaizduojama nepaaiškinto karo suniokota, bet jau atstatoma Lietuva. Žmonės nebekariauja ir nėra priešų invazijos. Bet tam tikri resursai yra riboti. Pagrindinis resursas, kurio trūksta filme, yra gyvenamoji erdvė“, – pasakoja  režisierius.

„Bandau sujungti dvi savo patirtis į vieną kūrinį. Vienoje pusėje yra kino kalba, dramaturgija, darbas su aktoriais. Kitoje – pieštinė animacija.” Baigęs filmą, Robertas Nevecka ketina jį platinti  kino fesitvaliuose, pristatyti edukacinėse programose mokyklose, rengti diskusijas.

Roberto darbus rasite čia.

 

robertas nevecka 500)