Urtė Motuzaitė

„Didžiausias mano įkvėpimas yra žmonės.“

  Urtė Motuzaitė – menininkė, kurią vienu trumpu apibūdinimu išreikšti be galo sunku. Nors pagrindinė jos veiklos sritis – juvelyrika, ši kūrėja pasižymi neįtikėtinu smalsumu ir žingeidumu, nebijo išbandyti save įvairiose meno šakose: be pagrindinio juvelyro darbo ji taip pat užsiima tapyba, piešimu, skulptūra, tatuiruotėmis, darbu su juodaisiais metalais.

 Kalbant apie pačius Urtės darbus, kūrėja teigia nenorinti apsiriboti tradicinėmis medžiagomis, stengiasi kurti netradicinius aksesuarus, panaudoti netradicines medžiagas ir sprendimus, kas paverčia šios menininkės kūrybą unikalia, originalia ir nepaklūstančia normoms. Individualus dizainas – Urtės vizitinė kortelė, ryšį su klientu ji laiko pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu: „Jie yra tokie įdomūs, tokie įvairūs ir turi tokių puikių idėjų, kad su jais dirbti vienas malonumas. Ir jie įkvepia mane! Todėl labai mėgstu dirbti su žmonėmis ir dėl žmonių. Pasistengti įgyvendinti jų idėjas, sukurti būtent tai, ko jie nori. Taip ne tik pati išbandau kažką naujo, bet ir galiu pamatyti džiaugsmą kito akyse, kai mums pavyksta“.

 Urtė nėra tradicinė amatininkė – ji nebijo imtis naujų, įdomių projektų: „Šiuo metu metalo raižymo technika dekoruoju motociklą, taip pat kuriu projektą custom made (sidabrinei) tattoo mašinėlei gaminti, sidabrinės ausinės klausyti muzikai ir t.t.“.

 Menininkė taip pat ketina imtis edukacinės veiklos ir visus besidominčius supažindinti su juvelyro amatu: „Įrengtose dirbtuvėse planuojamos rengti amato demonstruojamosios programos, atvirų durų dienos, norime bendradarbiauti su švietimo įstaigomis ir supažindinti mokyklinio amžiaus jaunuolius su juvelyro amatu, technologijomis ir medžiagomis, rengti kūrinių ekspozicijas nemokamose viešose erdvėse.“ Kūrėja ne tik žada supažindinti smalsuolius su juvelyrikos amato pagrindais, bet ir priversti žmones į šį senąjį amatą pažiūrėti kitu kampu, paskatinti juos ieškoti naujų, originalių kūrybos būdų. „Norime rengti eksperimentines laboratorijas, kurių metu būtų bandoma jungti metalų apdirbimą su alternatyviomis medžiagomis – stiklu, plastiku, kaulu, medžiu, keramika, tekstile ir t.t.“. – mintimis dalijasi Urtė. Sakote – per daug, sakote – neįmanoma? Laukite ir stebėkite.