Vaida Adomaitienė

Vaida Adomaitienė – dailės terapijos magistrė, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto lektorė, dailės terapeutė, įvairių socialinių projektų dalyvė. Parengusi per dešimt publikacijų dailės terapijos tematika, mokslinių konferencijų pranešėja ir dalyvė. Mokslinių tyrimų sritis – dailės terapija, jos formavimasis, raida, įtaka įvairiuose gydymo procesuose, dailės terapijos reikšmė psichologiniame kontekste.

Vaidos pažintis su dailės terapija prasidėjo dar mokykloje gal 10 klasėje nuo ilgų ir prasmingų pokalbių su dailės mokytoja apie profesionalų meną, apie neįgaliųjų meną, apie psichines ligas ir t.t. Nuo to laiko ji labai sistemingai ėjo dailės terapijos kryptimi.

Dailės terapija – kūrybinis procesas, kuris įtraukia ir padeda stiprinti vidinį pasaulį, išgyventi ir priimti savas problemas. Tai nuolatinis darbas su žmonėmis, padedant jiems atrasti vidinę harmoniją, suvokti neįsisąmonintas problemas ir vidinius poreikius. Dailės terapija ir Vaidos įkurta studija leis išryškinti glaudžius meno ir psichologijos, meno ir psichiatrijos ryšius. ,,Kiek daug mūsų pasąmonė mums duoda – to mes paprastai net nepastebime. Terapinis procesas gali padėti labai daug dalykų atverti, išgyventi ir užverti, gali taip pat sustiprinti vidinius resursus, padėti atrasti savo stipriąsias puses“, – teigia Vaida.

Taigi Vaidos projektas „Dailės terapijos kabinetas“ yra skirtas sukurti erdvę, kurioje būtų vykdomos dailės terapijos ir individualios, grupinės sesijos, atviri seminarai, atviri praktiniai užsiėmimai, skatinamos diskusijos. Į jas bus siekiama pakviesti vis kitą savo patirtimi pasidalinsiantį dailės terapeutą.