Vilija Kvieskaitė

„Pagrindinis mano kūrybos erdvės tikslas – įkvėpti ir būti įkvėptai.“

Grafikos dizainerė Vilija Kvieskaitė užsiima dizainu, maketuoja, ruošia spaudai knygas, iliustruoja atvirukus ir įvairius aksesuarus. 2011 m. J. Vienožinskio menų fakultete Kauno kolegijoje baigusi grafikos dizaino studijas, ji pradėjo dirbti leidykloje „Nieko rimto“.

Leidykloje Vilija rūpinasi knygos dizainu: sujungia tai, ką parašo autorius, su tuo, ką nupiešia dailininkas. Būtent Vilija sugalvoja, kaip atrodys knyga. Ji nusprendžia, koks bus viršelis, maketuoja tekstą, komponuoja dailininko iliustracijas. Vilija netgi parenka popierių, spaudos apdailą ir knygos įrišimo būdą.

Vilija turi daug puikių savo rezidavimo Užupio meno inkubatoriuje planų – svarbiausias jaunosios dizainerės siekis yra bendrauti su žmonėmis, kurie norės pamatyti jos darbo procesą ir jo rezultatus: „Norėčiau sukurti erdvę, kuri būtų ne vien mano studija, bet ir vieta, kurioje nuolat būtų galima stebėti kūrybos procesą. Joje būtų galima apžiūrėti ir įsigyti grafinio dizaino darbų tiesiai iš autoriaus. Ne vienerius metus kuriu aksesuarų kolekcijas (drobinius maišelius, atvirlaiškius, ženkliukus, puodelius ir kt.), turiu minčių įvairiems kitiems dizaino objektams, kurie tiktų ieškantiems unikalių dovanų iš Vilniaus. Taip pat ketinu vesti viešus edukacinius šilkografijos užsiėmimus, kurių metu žmonės galės susipažinti su šilkografija kaip viena iš grafikos technikų bei pamatyti, kad ji gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu. Dirbtuvių dalyviai šia technika galės dekoruoti maišelius, marškinėlius ar kitus objektus.“

vilija.500