Ukrainos meno dienos. A. Belianskio grafikos parodos atidarymas

Kovo 19–28 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje  „Galera“. Atidarymas kovo 19 d. 18 val.

Ukrainos meno dienos Užupyje – tai renginių ciklas, kviečiantis susipažinti su šios šalies menininkų kūryba. Užupio meno inkubatoriaus erdvėse šia proga atidaromos net dvi parodos. 18 val. „Galeroje“ atidarysime Aleksandro Belianskio grafikos parodą, o tiesiai iš jos persikelsime į „Kalną“, kur vyks Fedoro Aleksandrovičiaus darbų parodos „Laukiantys angelo“ atidarymas, kartu su perfomansu ir meniškais pašnekesiais.

„Juodoje žemėje glaudžiasi žuvusieji gintaro širdimis. Žuvusieji, iš kurių atgimsta gyvieji, angelo trimito pažadinti. Fedoro Aleksandrovičiaus paveiksluose – šie mirusieji. Suguldyti juodoje karo – Ukrainos – žemėje. Aleksandro Belianskio grafikos darbuose – moterys, laukiančios angelo. Kas jis – Užupio angelas, galbūt Europos? O gal Išminties? Gebėjimas susikalbėti ir suprasti vieniems kitus? Tačiau kaip susikalbėti gyviesiems su mirusiaisiais? Čia angelas sutrimituoja ir paveikslai atgyja.“
———-
Menininko portfolio sudaro daugiau nei 40 paveikslų, virš 60 grafikos darbų, monumentaliosios tapybos darbai. A. Belianskio vardas atpažįstamas daugelyje periodinių meno leidinių Ukrainoje ir užsienyje, kolektyvinių ir asmeninių parodų katalogų albumuose. Jo kūriniai eksponuoti 3 asmeninėse ir daugiau nei 70 kolektyvinių parodų. Daug dailininko darbų saugomi privačiose kolekcijose JAV, Izraelyje, Kinijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Rusijoje.