Įsiprasminimo festivalis „KĄ TU ČIA DABAR DARAI? 2013“

Gruodžio 14 d., Užupio respublika, UMI, Užupio g. 2a.

 

Ką darai – 17:00

„Let‘s be Light“, elektroninės popmuzikos grupė, Norvegija.

UMI Mylharmonija.

 

Ką darai – 18:00

„Vėjas pritaria net tylėdamas“ (adventinė meditacija, sutartinės)

Užupio respublikos ruožas tarp Užupio iki Malūnų tiltų, abipus Vilnelės.

 

Ką darai – 18:30

Karalienė arbata.

UMI Galera.

 

Ką darai – 19:00

„Rabotnička – Kali“
Misterija „Iš praeities“. Maironio tekstais

Nacionalinės premijos laureato  V.Braziūno poezija iš knygos „Fontes Amoris“

UMI Mylharmonija.

 

 

Dalyviai, atlikėjai, žinantys, ką daro:

„Let‘s be Light“, Skaidra Jančaitė, , Antanas Dombrovskij, Vadim Korotajev, Lise Kvenseth, Wasia, Giedrė Mikelaitytė, Justė Gedvilaitė, Saulė Pauliukevičiūtė ir vaikinas, vardu Ernestas.

 

Įsiprasminimo festivalis „Ką tu čia dabar darai? 2013“ vėl kviečia aktyvuotis ir turiningai pripildyti  šeštadienio pavakarę gruodžio 14-tąją.

Užupio respublikoje viešinti jauna, bet Norvegijos melomanų spėta įvertinti, elektroninės popmuzikos grupė „Let‘s be Light“ žavingai visus vilios prisiminti 8-9 dešimtmečių ritmus ir skambesius.

Adventiniai ir liaudies tradicijų įkvėpti meditaciniai ritualai žiūrovus išvilios į baltą kiemą ir Vilnelės pakrantę, tarp Užupio ir Malūnų tiltų. Skraidys aitvarai, angelai pasaulius sujungs baltomis juostomis, skambės keliabalsės lietuviškos sutartinės, jaunatviškam atlikime, norvegų „kree“ stiliaus liaudies daina. Ožio ragas ir folklorinis būgnas baidys piktąsias dvasias.

Apvalius erdves, švarinsime savo sielas – „Rabotnička – Kali“, prikaustantis reginys ir garso spektaklis savo intencija siekiantis pažadinti trapią, paklusnią, nuolankią, darbščią, pastoviai besirūpinančią kitais moterį – šeimininkę, tvarkytoją, mamą, dukrą, sutuoktinę, partnerę, mokytoją, tarnautoją, darbuotoją – išlaisvinti esatį per savo tiesą. Padedant praregėti į save.

Gavus atsakymus į paprastai sunkiai ištariamus klausimus festivalio “Ką tu čia dabar darai? 2013“ atlikėjai visus panardins į romantizmu persmelktą misteriją „Iš praeities“, atversdami Maironio tekstus. Kūrinys sukurtas 2012 metais, minint didžio lietuvių poeto gimimo 150-tąjį jubiliejų. Premjera įvyko Kijevo nacionaliniame T.Ševčenkos universitete, Ukrainoje, kuriame Maironis studijavo, jo vardo auditorijos atidarymo proga. Malonu nustebti kaip poetinė klasika interpretuojama elektroninės muzikos ir modernaus profesionalaus vokalo technikomis.

Šios dienos kūrybinio festivalio ciklą dainininkė Skaidra Jančaitė ir Antanas Dombrovskij (elektronika) užvers V.Braziūno poezija iš knygos „Fontes Amoris“: „…šviesai jautrus tavo sielos paviršius ryto ir vakaro vėjy“.

Gruodžio 15-ą diena nuo 13-tos val. Vilniuje, prie Baltojo tilto tęsiant festivalį, į dangų su aitvarais pakils Ukrainos ir Lietuvos vėliavos, taip išreiškiant solidarumą mūsų kaimynams, bei palaikant juos sunkioje kovoje demokratijos link. Vėliavas kels aitvarų meistras  ir vienas iš šio projekto iniciatorių Tadas Surkys.

Užupio meno inkubatorius