2013.05.24 – 2013.06.07
Tarpdiscipninis Užupio-Belgijos projektas skirtas Oskarui Milašiui ir jo pasakai 
„3 žodeliai ir 30 dukatų“
Projektas inicijuotas 2013 m. sausio mėn. jo kuratorių Floriano Kiniques (Belgija) ir Tomo Čepaičio (Lietuva).

2013 m. balandžio mėn. projektui buvo suteiktas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos patronažas, „atsižvelgiant į tai kad projektu siekiama akcentuoti nematerialias vertybės, kad jame dalyvauja įvairūs Lietuvos ir Belgijos menininkai. (2013-04-26 Nr.4S-183)


O. Milašiaus pasaka pasirinkta dėl kelių priežasčių.
Pirma, mūsų materialistiniais laikais svarbu akcentuoti kitas vertybes, nei pinigai ar valdžia, o pasakoje aiškiai parodyta kad išmintingo žmogaus patarimas ir įvykių numatymas yra vertas žymiai daugiau nei bet kokie pinigai. Antra, pabrėžiamas sakymo, patarimo, žodžio prioritetas prieš veiksmą (vėlgi – mūsų veikliais, nemąstančiais laikais). Trečia, kvestionuojamas trumpo kelio į sėkmę mitas. Parodoma kad gyvenimas žymiai sudėtingesnis ir nenuspėjamas nei tūlas mano (ir tai suteikia jam žavesio bei nepakartojamumo), ir ilgas aplinkkelis dažnai yra teisingesnis, išmintingesnis, ir, galų gale – sėkmingesnis.
Dalis darbų bus sukurti gegužės mėn 17- 24 dienomis bendradarbiaujant kartu su belgų menininkais plenero metu. ArtVilnius’13 Galeros ekspozicijų salėje bus pristatomi labiausiai konceptualiai paveikūs meno kūriniai. Parodoje pristatysime daugiau kaip penkis menininkus, kurie sukurs vieningą atmosferą, pateiks savo indivudualius darbus viena tema „Trys žodeliai ir trisdešimt dukatų“.
Užupio meno inkubatorius