Sausio 9–31 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A). Atidarymas sausio 9 d. 18 val.

Anastasija Berioza ir Maksimas Dranycinas – tapybos ir grafikos menininkų šeima iš Murmansko (Rusija). Nebe pirmą kartą Užupio meno inkubatoriuje reziduojantys (pirmoji paroda „Iš Vilniaus į Vilnių“ surengta „Galeroje“ 2015 m.) kūrėjai vėl pristato bendrą parodą.

„Modelis dėlionei“ – vienas kitą papildančių darbų serija, nuosekli ir jautri Vilniaus – ir ypač Užupio – aplinkos analizė, subjektyvus žvilgsnis į miestą, atrastą tik prieš kelerius metus, tačiau iš karto tapusį savu ir nepaaiškinamai traukiančiu. Laiko (metų laikų) ir erdvės (senamiesčio ir naujų darinių konflikto arba darnos) aspektais pasakojama miesto istorija subtiliai provokuoja į pažįstamus Vilniaus objektus pažvelgti naujai, sulig kiekvienu žvilgsniu modeliuojant šį miestą iš naujo. Kaskart vis iš kitokių detalių – matymų, įspūdžių ir nuotaikų.

Anastasija Berioza (g. 1980 m. Saranske) nuo 1988 m. gyvena ir dirba Murmanske. 2001 m.  baigė Kultūros ir meno fakultetą Murmansko valstybiniame pedagoginiame institute. Nuo tada mokytojauja Murmansko meno mokykloje, taip pat dirba Metropoliteno finansų ir humanitarikos akademijos Murmansko filialo Dizaino fakultete. Priklauso Rusijos menininkų sąjungai. Nuo 1997 m. Anastasija surengė apie 20 personalinių parodų Rusijoje, Norvegijoje, Lietuvoje ir dalyvavo daugiau nei 100 grupinių parodų Rusijoje, Norvegijoje, Lietuvoje, Estijoje. Jos darbų turi įsigiję Murmansko, Kirovo meno muziejai, Tilžės miesto istorijos ir architektūros bei kiti muziejai bei privačios kolekcijos.

Savo darbuose Anastasija naudoja įvairias grafikos technikas – lino raižinį, koliažą, rašalą, aliejinę bei sausą pasteles.

M. Dranycinas (g. 1974 m. Murmanske) 2000 m. baigė Oriolo meno institutą. Rusijos menininkų sąjungos ir šios organizacijos valdybos narys. Su molberto tapybos technika dirbantis Maksimas nuo 1995 m. surengė apie 40 personalinių parodų ir dalyvavo daugiau nei 100 grupinių parodų Rusijoje, Norvegijoje, Lietuvoje, Estijoje. Jo kūriniai yra įtraukti į meno muziejų kolekcijas Murmanske, Kirove, Vadso grafystėje Norvegijoje, privačiose kolekcijose Europoje, Rusijoje, JAV, Australijoje, Japonijoje.

Užupio meno inkubatorius