Sausio 28 d. 19 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ atidaroma skulptorių dueto „Abodu“ paroda „Abodu kube“.

Šie autoriai – vieni nedaugelių, kuriančių bronzinius objektus – ryškiai išsiskiria savo stilistika. Juoda paroda juodame „Galeros“ kube turbūt yra dar vienas sutapimas, kaip ir daugelis kitų šių autorių kūrybą ir kasdienybę lydinčių aplinkybių. Tačiau juodą parodą diktuoja ne aplinkybės, sėkmė ar atsitiktinumai. Šia paroda ketinama parodyti, jog dueto „Abodu“ kūryba – tai juodas darbas. Toks, kurio šiomis dienomis neretai baidosi įvairūs menininkai, kuratoriai ir jų meną vartojanti publika.

Kritikuodami greitai kuriamą ir greitai vartojamą meną, duetas „Abodu“ save laiko savotiškais pankais, kurie priešgyniauja šiuolaikinio, greito meno tendencijoms ir jų propagavimui. Nors jų kūryba gali būti neaktuali socialiai, politiškai ar ekonomiškai, jie teigia, kad jų menas skirtas tiems, kurie geba sustoti, įsiklausyti ir išgirsti. Tokie menininkai kaip šis duetas ir kuria specifinę Užupio aurą. Tai menininkai, gebantys išdrįsti pasakyti „ne“ jau tapusioms pop tendencijoms.

Menininkų duetas „Abodu“, kurio nariai yra Aurelija Šimkutė ir Gediminas Endriekus, nuo pat savo kūrybos pradžios kuria Užupyje. 2016 m. autoriai atidarė asmeninę meno studiją, kurioje demonstruoja daugelį savo kūrinių, o nuo 2019 m. pavasario duetas „Abodu“ tapo Užupio meno inkubatoriaus rezidentais.

Ekspoziciją „Abodu kube“ galite aplankyti iki  vasario 16 d. 17 val.

Ši paroda taip pat įtraukta į projekto „Su-Menėk“ maršrutą.

Užupio meno inkubatorius