Gruodžio 18–sausio 5 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A) – tapytojos Vitos Opolskytės darbų paroda „Aklimatizacija, arba Mėnesio trukmės žaidimas“. Atidarymas gruodžio 18 d. 18 val.

Vita Opolskytė – viena perspektyviausių jaunosios kartos tapytojų, du kartus apdovanota skatinamąja premija „Jaunojo tapytojo prizo“ konkurse.

Tačiau tai nebuvo vienintelis kūrybinis iššūkis šiais metais. Pavasarį Vita dalyvavo Vilniaus ir Diuseldorfo miestų savivaldybių organizuojamoje menininkų mainų programoje. Jos metu, reziduojant Diuseldorfe, sukurta kolekcija bus pristatoma šioje parodoje.

Tad susipažinkite – AKLIMATIZACIJA, arba Mėnesio trukmės žaidimas

„Aklimatizacijos procesas šiuo atveju yra naudojamas kaip metafora būsenai, ištikusiai mane naujoje, nepažįstamoje vietoje. Aplankęs Jet lag‘o efektas išbalansavo ne tik įprastinį mano bio-, ir apskritai, ritmą, rutiną, tačiau ir suformavo savęs bei šio „naujojo“ pasaulio suvokimo konfūzą. Mane pradėjo persekioti nepažinumo ir nepasitikėjimo jausmas viskam, kas mane supo. Mano akys tapo didesnės.

Tai paskatino mane tyrinėti svetimą aplinką, butą-studiją, kurioje laikinai gyvenau, sutiktus žmones, galiausiai, save pačią. Pradėjau ieškoti prasmių, alegorijų, metaforų ar paradoksų man užkliuvusių daiktų viduje. Visa tai tam, kad atrakinčiau, arba, kitaip – atsakyčiau sau į ramybės neduodantį klausimą – kokia viso šio žaidimo prasmė ir tikslas?

Toks ieškojimas, dokumentavimas, tapymas ir kolekcionavimas aptinkamų „lobių“ (en. treasures) tapo strategija pažinti. Dėl to ilgainiui mano rezidavimo laikotarpis pradėjo priminti tam tikrą rebusą – šiuos pamatymus rinkau (kolekcionavau), kad galėčiau tęsti ir galiausiai pereiti šį žaidimą.

Tokiu principu kiekvienas kūrinys tampa šio laikotarpio mane ištikusios būsenos miniatiūra, o jų bendra kolekcija – sukcesyvi schema žaidimo, prasidėjusio nuo savęs tyrinėjimo iki (ne)tyčia sulaužytos „Kunsthalles“ kolonos.“ (Vita Opolskytė)

Užupio meno inkubatorius