Spalio 28 d. 17 val. Jono Meko skersvėjyje,
Spalio 30 d. – lapkričio 12 d. GALEROJE.

Nestandartinių iliustracijų kūrėjas, tapytojas Johannes Mundinger iš Berlyno yra pirmasis Užupio meno inkubatoriaus projekto „Anapus vartojimo“ projekto dalyvis. Jau ketvirtą kartą Lietuvoje viešintis menininkas šįkart pasirinko neeilinę Užupio vietą – Jono Meko skersvėjį. Tarp Vilniaus dailės akademijos ir Užupio gatvės esantį skersgatvį nuo šiandien ketinama prikelti antram gyvenimui. Menininkas ištapys išorinę skersgatvio sieną ir penktadienį pakvies miesto gyventojus bei svečius jo kūrinyje padėti paskutinį tašką. Renginio metu bus galima pamatyti menininko sienos tapybą ir artimiau susipažinti su Jono Meko kūryba ir pasižiūrėti jo filmų netradicinėje edvėje.

Kūrinys J.Meko skersvėjyje – vienas iš kelių  J.Mundinger viešnagės Užupyje tikslų. Menininkas jau spėjo ištapyti  išorinę Užupio meno inkubariaus galerijos „Kalnas“ sieną, o spalio 30 d. jis pakvies į galeriją „Galera“, kurioje bus atidaroma menininko personalinė paroda „The Glass Mountain Gathering“.

Plačiau apie Johannes Mundinger galite pasiskaityti jo asmeninėje svetainėje http://www.jmundinger.de/

„Anapus vartojimo“ – menas miestiečiams

Daugelis vilniečių laisvalaikio metu renkasi lengva ranka pasiekiamus, industrijų brukamus pramoginius produktus, o šiuolaikinio meno kūriniai jiems atrodo tolimi ir nesuprantami. Kultūros tarybos finansuojamas tarptautinis projektas „Anapus vartojimo“ skirtas miesto gyventojams, pasiilgusiems meno ne galerijose, o miesto gatvėse. Iki gruodžio mėnesio vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti su menininkų iš Vokietijos, Lenkijos ir Suomijos kūryba.

„Šiandien šiuolaikinis menas primena rebusą, todėl poilsiui žmonės dažniau renkasi lengvas pramogas. Jiems sunku rasti meno kūrinių, kurie būtų nesunkiai suprantami, aiškūs ir paprasti, tad žmonės be specialaus kultūrinio išsilavinimo nevaikšto ir į meno galerijas. Šiuo projektu siekiame, kad menas pasiektų tuos, kurie paskendę pramogų vartojimo rutinoje. Galbūt tai padės ją peržengti,“ – sako Užupio meno inkubatoriaus projektų vadovė Solveiga Gutautė.

Projektas truks iki gruodžio mėnesio.  Sekite informaciją Facebook puslapyje  https://www.facebook.com/events/1485883471684502/

Užupio meno inkubatorius