Birželio 3 d., trečiadienį, 17–19 val. Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10, Vilnius) Teresė Østergaard Pedersen  ir Lucas Harberkorn (PHd Århus Universitetas) skaitys paskaitą apie žymaus danų menininko Asger Jorn kūrybą. Tai šuo metu galerijoje „Kalnas“ vykstančią parodą „Anti-Asger“ lydintis renginys.

Anti-autoritarinis požiūris į meną ir kultūrą buvo vienas iš Danijos menininko Asger Jorno pagrindinių bruožų. Jis didelį dėmesį skyrė kultūros mechanizmams ir vertybių skalei, kuri glausčiai susijusi su centro – periferijos ideologijomis Europoje. Remiantis iki birželio 15 d. galerijoje „Kalnas“ veikiančia paroda „Anti-Asger“, tyrinėtoja Teresė Østergaard Pedersen paskaitoje pristatys Asger Jorn publikuotus ir nepublikuotus tekstus, kuriuose remiamasi sąvokomis vandalizmas, periferija ir opozicija. Taip pat bus aptarta, kaip plačiai šios strategijos buvo taikomos Asger Jorn kūrybos laikais bei jų aktualumas šiomis dienomis.
Teresė Østergaard Pedersen (1981 g.) yra įgijusi Dailės istorijos ir viduramžių archeologijos magistro laipsnį. 2009–2014 m. dirbo kuratore Jorn muziejuje, Silkeborg mieste. 2014 m. įgijo daktaro laipsnį Estetikos, komunikacijos ir meno institute Aarhus (Danija) universitete, temų apie Asger Jorn ir jo Skandinavijos lyginamojo vandalizmo institutą bei geležies amžiaus ir vikingų laikų meno tendencijas tyrimuose.

Paroda „Anti-Asger“ pristato Danijos, Švedijos ir Lietuvos menininkų kūrinius, nagrinėjančius žymaus danų menininko Asger Jorn bei lietuvių menininkų grupės ARS kūrybą.

Paroda „Anti-Asger“ veiks iki birželio 15 d.  Ji atidarė iki liepos 28 d. Vilniuje vyksiantį tęstinį projektą apie performatyvumo praktikas Skandinavijos ir Baltijos šalyse, taip pat kviesiantį į parodą „Extract“, „Take a Bite of Vilnius“ projektą „reFORMAT“ ir jo atidarymą Kultūros nakties metu, bei vykusių projektų dokumentaciją. Visi renginiai vyks galerijoje „Kalnas“, Užupio meno inkubatoriuje (Krivių g. 10, Vilnius).

Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti programą. Projekto rėmėjai ir partneriai: DJK, Bite Vilnius, Užupio meno inkubatorius, Užupio respublika, Meno vadybos platforma ARTHESIS. Kontaktai pasiteiravimui: projekto vadovė Marija Griniuk (+4522760615, marija.griniuk@gmail.com) ir viešųjų ryšių atstovė Vaida Stepanovaitė (+37061347187, art@arthesis.lt).

 

Užupio meno inkubatorius