Spalio 3–19 d. UMI galerijoje „Galera“ (Užupio g. 2)

Ši paroda – tai Lotynų Amerikos kultūros dienų IN LATINO renginys. Festivalio metu per skirtingų regionų vaizdus, garsus, skonius ir kitus mums netradicinius pojūčius leidžiama nors trumpam pajausti, kokiu ritmu teka karštas pietiečių kraujas.

Oachakos regionas Meksikoje yra laikomas daugiataučiu regionu dėl vietinių gyventojų įvairovės. Didžiausią regiono plotą užimančioje zapotekų gentyje vyrauja matriarchatas – formuojant bendruomenės kultūrinę ir socialinę tapatybę, svarbiausias vaidmuo natūraliai tenka moterims. Jos – išdidžios, savarankiškos, temperamentingos, iniciatyvios. Todėl neatsitiktinai moteriškumas čia laikomas gyvu kultūros simboliu ir nusėda įvairiose aprangos formose ir raštuose: platus gėlėtas sijonas su „huipil“ (tradiciniais motyvais siuvinėta palaidinė, kurią dėvi indėnės ir mestizų moterys Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje), plaukų pynės, puoštos gėlėmis ir spalvotais kaspinais, maišytais su vietiniais (sandalais ir skaromis) bei ispaniškais motyvais (šilko skaromis, klostuotais sijonais), visa tai – tehuanų moterų pasididžiavimas.

Regioninių kostiumų, dėvimų skirtingomis progomis (kasdienėje buityje, laidotuvėse, vestuvėse,  kitose šventėse), audekluose telpa ištisi gėlių labirintai.

Arturo Betancourt (gimęs 1972 m. Meksikoje) laisvai samdomu fotografu dirba jau nuo 1993 m. Jo fotografinė veikla apima tokias sritis kaip dokumentika, kelionė, kraštovaizdžiai, architektūra bei meninė fotografija. Autoriaus darbai buvo eksponuojami daugiau nei 80 kartų įvairiuose muziejuose, galerijose ir kultūriniuose renginiuose Meksikoje, Vokietijoje, Argentinoje, Danijoje, Ispanijoje, Jungtinėse Valstijose, Islandijoje, Liuksemburge, Portugalijoje bei Singapūre. Betancourt perduoda savo, kaip profesionalaus fotografo, patirtį vesdamas paskaitas klasėse, kursuose, seminaruose, mokymuose, konsultacijose bei konferencijose įvairiuose universitetuose bei institucijoje (UNAM, IPN, BUAP, ULA, UNITEC) visos šalies mastu. Be to, 1997 m. tapęs fotografijos profesoriumi, dėsto paskaitas Nacionaliniame dailės ir literatūros institute (INBA).

Paroda organizuojama bendradarbiaujant su Meksikos ambasada Švedijoje.

Užupio meno inkubatorius