Paroda „Be sienų“ 2013. 11. 11. iki 2013 11 25

Lapkričio 11d. 16 val „Kūrybinės dirbtuvės su autore“

Viena ryškiausių siurrealizmo atstovių Baltarusijoje, Nadia Buka. Paroda, pavadinimu „Be ribų“ (originalo kalba «Без межау», ką galima versti ir kaip „Be sienų“.)

Nadia kuria naudojant savo unikalią karpinių techniką, kurios pagrindinis įrankis paprastos manikiūrinės žirklės.

Paodos lankytojų laukia daugiau kaip trys dešimtis darbų, kuriuos menininkė sukūrė per pastaruosius du metus. Beribė Nadios fantazija išeina iš tikrovės ribų ir kuria nuosava popierinę Visatą, kviesdama ir mus visus ten užsukti.

Iš tikrųjų šis išorinis absurdas paklūsta savo aiškioms taisyklėms. Piglasai atneša įkvėpimą ir globoja įsimylėjėlius, Bublasai auga vazonuose ir gydo ašaromis, o Miglasai iš žmonių, kurie daug laiko leidžia prie kompiuterio, pasiima kenksmingus jonus. Tankiai apgyvendintas pasakų pasaulis traukia savo formomis, atmintyje ilgai išliekančiais vaizdiniais, stebina vaizduote.

Savaip Nadia interpretuoja ir savo mylimiausių dailininkų darbus. Taip mergina iš Pikaso paveikslo balansuoja ant siūlų kamuoliuko, Šagalas rankose laiko lygintuvą, o Klimpto įsimylėjalei užsiropštė bučiuotis ant stogo. Be šių darbų yra sukurta ir daugybė autoportretų.

Gausiai eksperimentuojama ir su spalvom – čia dera net žalia su rožine. Visas kompozicijas Nadia iškerpa paprastomis manikiūrinėmis žirklutėmis iš spalvoto popieriaus lapų. Jos darbuose tradiciniai abstraktus karpiniai atgimė gyvoje ir siurrealistinėje, pačios Nadios sukurtoje technikoje „Butinanka“.

Biografija: Nadia gimė nedideliame Baltarusijos mieste Molodečno. Pirmuoju piešimo mokytoju tapo jos tėvas – grafikas Ivan Smoliakov. Mokėsi dailės mokykloje, dažnai lamėdavo vaikiškų piešinių konkursus. Vienas konkursinis darbas net pateko į mokyklinio dailės vadovėlio puslapius. Įgijus meninį išsilavinimą, nusprendė išbandyti ir žurnalistiką – studijos BGU, žurnalistikos fakultete.  Parengė metodinę priemonę karpinių ir bitinankos dėstymui.

Nuo 2011 metų surengtos 6 personalinės parodos Baltarusijoje.

2013 lapkričio 11- 25 dienomis kviečiame į Užupio meno inkubatoriaus parogų salę „Galera“ pamatyti Nadios kūbybą bei susipažinti su pačia menininke.

Darbus galima pamatyti:

www.butinanka.com

Užupio meno inkubatorius