Bendra Menė programa

Užupio menininkų iniciatyva kurti ir bendrauti po vienu stogu, ruoštis šventėms, pasidalinti kūrybine patirtimi, tam kad Kalėdos būtų gražesnės. Čia Jūs gausite nepakartojamų įdėjų, minčių ir gerų patarimų, o gal tiesiog puikią nuotaiką artėjančioms šventėms.

Kviečiame nuo gruodžio 12 d. iki gruodžio 20 d. užsukti į Galerą sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves menininkai.

Sekite programą:

12d. 17:30val. Tomas Čepaitis– Užupio Užsienio Reikalų Ministras, pristatys Užupio biblioteką, ir media-art laboratoriją Syland;

12d. 18val. Milda Arčikauskaitė sudainuos savo kūrybos pristatymą. Ji dainuoja avangardinį džiazą, lietuvių liaudies muziką, domisi įvairiomis vokalinėmis technikomis, etniniu vokalu, komponuoja muziką, kuria menų sintezės projektus, kuriuose persipina muzika ir poezija, muzika ir šokis.

12d. 18-20val. Marius Abramavičius Neboisia rengs savo kūrybinį vakarą. Marius dailininkas, poetas, fotografas, keliautojas, rašytojas,skulptorius, video menininkas, aitvarų meistras ir Užupio Respublikos diplomatas, šiuo metu Užupio ambasadorius Persijoje (Irane) ir  Santus Spiritus. Mugėje eksponuos paveikslus, nuotraukas, magnetukus.

13d. nuo 17 iki 19val  Jurgitos Jakubauskaitės “Absurdo idėjų” kūrybinės dirbtuvės, tai vienos pirmųjų atviros kūrybinės „antrarūšio dizaino“ dirbtuvės Vilniuje. Jurgita jau ketvirtus metus kuria originalaus dizaino daiktus, naudojant antrines žaliavas ir tai ką kiti nurašo į šiukšles. Pasitelkus absurdą apvilktą idėjomis, šiose dirbtuvėse iš elementarios šiukšlių krūvos kyla originalūs šviestuvai, baldai, interjero detalės, rankinės, aksesuarai ir daugybė kitokių jau prisikėlusių gyventi naujame pavidale ir funkcijoje daiktų. Registruotis: absurdoidejos@gmail.com

13d. nuo 17val Aurelija Kairytė- Smolianskienė papuošalų stovelių kūrybinės dirbtuvės. Baigė Dailės akademiją vitražo specialybę. Tačiau sužavėjo kita kūrybos rūšis – pradėjo kurti papuošalus, piešti, iliustruoti. Meno kūrinyje, tiek savo, tiek kitų, labiau domina piešinys, smulkios detalės.

16d. nuo 18val Rūta Norkutė rengs kūrybos dirbtuvėles-  Korėjietiškų Lotoso žibintų gamyba. Rūta Norkutė- Tibeto ambasadorė Užupyje. Šalia UMI yra įkūrusi tibetietiškų daiktų parduotuvėlę ir informacijos centrą apie Tibetą. Dalyvauja Tibeto rėmimo grupės veikloje. Buvo viena iš Tibeto skvero iniciatorių ir J.Š.Dalai Lamos XIV vizito Vilniuje organizatorė.

16d. 18d ir 20d.  18val  Tomas Čepaitis– Užupio Reikalų Ministras,  praves haiku rašymo, poezijos ir skaitymo terapijos užsiėmimus.

17d. nuo 18.30 iki 20val  galėsite sudalyvauti Algimanto Lekevičiaus kūrybinėse molio lipdymo dirbtuvėse. Algimantas prieš tris metus susižavėjo keramika, bei užsiima skulptūra. Eksponuos keramikos dirbinius.

18d nuo 17h Tamaros Janovos kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu galėsite bent dalele prisiliesti prie molio ir mažųjų skulptūrėlių gamybų. Jos vidinis šokis su šamotiniu moliu jau kelintą dešimtmetį artikuliuoja išgyvenamas menininkes būsenas, įkūnijančias motiniškumo, moteriškumo, moters santykio su aplinka, vyru, vaikais pasauliu. T. Janova eksponuos savo terikotines skulptūrėles.

19d. nuo 18val. Seks pasaką Jolantą Rimkutė, Ieva Ševekovaitė, Rūta Petronytė, Solveiga Gutautė– seku seku pasaką… Kaip Elnias Devyniaragis atneša sapnus. Kviečia visus  tuos, didelius ir mažus, pasiklausyti pasakos tęsinio ir sužinoti iš kur ir kas Baltams atnešė pasakakišką Kalėdų šventę.
Klausydami pasakos galėsime pamiklinti rankeles: pasigaminti auksu dabintus ragus, nusipiešti geriausią sapną ant miego kepuraitės ar pagalvėlės, o gal net surengti šėšėlių spektaklį.

Piotras Kostinas atidarymo metu pradės gaminti vielinį burbulą lauko žibintui, taip pat savaitės bėgyje pradės tapyti didelio formato užupio kalendorių. P. Kostinas šiuo metu turi studiją Užupyje, kur yra žinomas Don Pedro (Samuraj) slapyvardžiu. Tapo paveikslus XVI a. pab. – XVII a. pr. tapybos technika, kuri pasižymi skaidrumu šešėliuose ir reljefine tapyba šviesoje.

Danielius Rusys mugės metu eksponuos kelis kūrinius, vakarais 18- 20val. tapys bei bendraus su lankytojais. D. Rusys tapo šiltomis, žemiškomis spalvomis, manipuliuojama vakarėjančios saulės spindulių nutviekstais objektais – natiurmortinėmis detalėmis, architektūriniais fragmentais, antropomorfinėmis dalimis (ypač populiarus galūnių – rankų, kojų vaizdavimas). Visa tai kuria paslapties kupiną, vienišumo ir susvetimėjimo būsenų persunktą nuotaiką.

Bendros menės metu bus galima išvysti kelis Nojaus Petrausko darbus. Nojus savo tapyboje ir scenografijoje remiasi siurrealistinėmis strategijomis (pasąmoniniais bei archetipiniais vaizdiniais, įvairiomis fantazijomis), įkvėpimo semiasi iš XV ir XVIa. Vidurio Europos tapybos ir kai kurių šiuolaikinių tapytojų. Jo kūrybai būdinga chaotiška vaizdinių sistema, polinkis į absurdą, nuolatinis balansavimas tarp realaus ir irealaus, tarp grožio ir bjaurumo.

Dina Čiuladė užsiima prekyba suvenyrais, meno kūriniais, suvenyrų gamyba. Turi daugiafunkcinę jaukią erdvę, kuroje veikia parduotuvėlė-galerija, tarptautinis paštas, informacinis centras, mini dirbtuvė. Vakarais galėsite atrasti jos gamybos suvenyrus, bei Užupio suvenyrus.

Užupio meno inkubatorius