Rugpjūčio 18–25 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A). Atidarymas – rugpjūčio 18 d. 17 val.

Šį rugpjūtį Anykščių rajone gyvuojančioje „Bite Vilnius Air“ meno erdvėje kūrė 10 menininkų. Įkvėpimo savo darbui jie sėmėsi iš lietuviško peizažo, aplinkos ramybės bei bendravimo, diskusijų su skirtingų disciplinų menininkais iš skirtingų šalių. Šios parodos tikslas yra pristatyti kūrusių menininkų darbo procesą ir menininkų organizuojamo projekto rezultatą.

Šiuo metu Lietuvos kultūros sektorius išgyvena renesansą, tačiau menininkų organizuojami projektai dažnai lieka Lietuvos kultūrinio gyvenimo užribyje. Menininkui veikti ne institucijų ribose Lietuvoje yra sudėtinga, tenka nugalėti papildomas kliūtis – menininkų organizuojami  projektai nėra itin palaikomi ar skatinami kultūros politikos, o „artist run“ projektai už meninės institucijos ribų gali išgyventi tiktai jo veiklos kryptis išplėtus už Lietuvos ribų.

„BiteVilnius AiR 2017“ kelia sau iššūkį vienyti ir kartu kurti ne tradicinę, tačiau ne mažiau svarbią Lietuvoje meninės veiklos formą – menininkų organizuojamą meninę rezidenciją, fizinę diskusijų ir idėjų generavimo vietą. „BiteVilnius AiR 2017“ veikla sutelkta į Šiaurės šaliu menininkų bendradarbiavimą. Jose „artist-run“ tradicija yra išskirtinai gili, todėl bent dalį patirties ketiname pritaikyti veikdami ir Lietuvoje. „BiteVilnius AiR“ suteikia menininkams laisvę kurti – nesitikint rezultato, bet iš kūrybos proceso išspaudžiant maksimumą.

Projektas siekia pabrėžti menininkų kūrybos proceso svarbą ir skatina atkreipti visuomenės bei kultūros atstovų dėmesį į menininkų organizuojamus projektus, didinti jų svarbą Lietuvos kultūriniame gyvenime bei prisidėti prie „artist run“ veiklos tradicijų Lietuvoje formavimo.

 

Parodoje „BiteVilnius AiR /Rugpjūtis“ – „BiteVilnius AiR /August“ pristatome menininkus, dirbusius „BiteVilnius AiR“ rugpjūčio mėn.:

Karolina Aleškevyčiūtė LT

Vaida Tamoševyčiūtė LT

Algimantas Černiauskas LT

Saulė Urbanavičiūtė LT

Indrė Mickaitė LT / facilitatorius

Anita Mowczan PL

Judith Lesur FR

Frej Wedlund SE

Johanna Mudist EE

Milda Muktupavela LV

Bryndís Hrönn Ragnarsdóttir IS

Marija Griniuk DK SE LT / facilitatorius

Tue Brisson Mosich / facilitatorius

Užupio meno inkubatorius