Rugsėjo 4 d., ketvirtadienį, 18 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje KALNAS vyks performansas „Top No.: 3“, kuriuo Andrej Polukord atidarys parodą „Daiktai. Dinge. Items. Predmety.“. Kartu su šiuolaikinio šokio šokėja Marija Baranauskaite atliekamo performanso rezultatai taip pat taps parodos dalimi.

Taip šiuo metu Vienoje studijuojantis vilnietis menininkas pristatys objektus, kurie tapo jo kelionių lietuviškoje gamtoje artefaktais. Po kiekvienu objektu slepiasi jo istorija, o kartu ir keliautojų be GPS (Globalios pozicionavimo sistemos) kultūra.

Parodoje eksponuojami Andrejaus Polukord surinkti objektai liudija dvigubą intervenciją. Pirmiausia tai – žmogaus, kuris tuo pačiu metu yra ir menininkas, kelionė į laukinę gamtą. Čia maistas ruošiamas ant laužo, o ne keramikinių kaitlenčių, žuvis traukiama iš eketės, o ne šaldytuvo, ir šaukštas čia gaunamas iš medžio šakos, o ne perkamas kaimyniniame prekybcentryje. Tuo pačiu tai – gamtos per(si)kėlimas į kultūros pasaulį. Medžiai, gulėję miške, rasti ir apdirbti menininko, tampa kūriniais. Kas lemia tokią transformaciją?

Andrej Polukord (g. 1990) nuo 2011 metų studijuoja grafiką Vienos dailės akademijoje. Kuria tapybos, grafikos darbus, skulptūras, instaliacijas ir performansus. Jo darbai pristatyti įvairiose grupinėse parodose Vilniuje, Kaune ir Vienoje. Šiais metais Kunstforum Ebendorferstrasse 8. (Viena) pristatyta jo personalinė paroda. Daugelis Andrejaus Polukord kūrinių grįsti betarpiškos komunikacijos su pasauliu idėjomis, o gamta – neatsiejama šio menininko pasaulio dalis.

Plačiau apie Andrej Polukord rasite jo interneto svetainėje http://andrejpolukord.tumblr.com

Užupio meno inkubatorius