Personalinė fotografijų paroda „Daugiaplanis pasaulis“  ir kūrybinių erdvių tinklo „UCH“ (Užupis – Christiania – Hirvitalo) tarptautinio Baltoskandijos projekto 2013 m. pristatymas  M. Abramavičiaus fotografijų paroda „Daugiaplanis pasaulis“

Spalvotų meninių fotografijų ciklas kurį sudaro daugiau nei 100 fotografijų kurtas penkerius metus. Parodoje eksponuojama tik nedidelė ciklo dalis. Unikalūs, spalvota juostele daryti daugiasluoksniai kadrai, sukurti autoriui gyvenant ir lėtai keliaujant per įvairias šalis ir susipažįstant su jų kultūromis. Čia mistiškai susitinka Vilnius, Užupis, Nida, Kristianija, Gruzija ir Iranas. Nemažuose parodiniuose formatuose išvystame bei išgirstame menininko kelionių išgyvenimų ir įspūdžių mįslingas, asociacijas, kurios mums atsiskleidžia kaip rytų ir vakarų pasakos. Momentinis kadro atsitiktinumas sujungia būties ir esaties, ieškojimų ir atradimų, nuostabos, gėrėjimosi atrastu (o gal paties susikurtu) svajonių pasauliu.

„Daugiaplanio pasaulio“ nuotraukos 2013 m. pirmiausia buvo pristatytos užsienio meno gerbėjams. Parodą spėjo pamatyti Kristianijos (laisvojo Danijos miesto esančio sostinėje Kopenhagoje) ir „Hirvitalo“ meno centro Tamperėje (Suomijoje) žiūrovai.

Savo darbus projekte Užupyje taip pat pristato ir suomių menininkė Mira Heija iš Tamperės meno centro „Hirvitalo“.

Tarptautinio Baltoskandijos projekto „UCH“,  2013 m. pristatymas 

Paroda pristatoma kaip Kūrybinių erdvių tinklo „UCH“  dalis Užupyje vykstanti akcija. Tarptautinio „UCH“ projekto įgyvendinimo eigą, atspindi sukurta internetinė svetainė www.uchplus.org. Čia pristatoma Užupio, Kristijanijos ir Pispalos meno centrų veikla, informuojama apie projektų renginius, pateikiama gausi iliustracinė medžiaga – kūrinių ir akcijų nuotraukos, kurios pastoviai  pasipildo ir atsinaujina.

Kūrybinių erdvių tinklas „UCH“ susideda iš 3 kultūrinių institucijų, esančių Baltijos jūros regiono šalyse. Lietuvą atstovauja „Užupio meno inkubatorius“, įsikūręs spalvingomis idėjomis pasipuošusioje Užupio Respublikoje. Daniją atstovauja meno centras „Kristianija mene“, gyvuojantis  laisvo miesto teisę išsikovojusioje Kristianijoje. Šiauriausias projekto meno centras – „Hirvitalo“, veikiantis Suomijos miesto Tamperės rajone Pispaloje. Kiekviena minėtų šalių turi savo kūrybinius vadovus. Lietuvoje projekto idėjas ir jų įgyvendinimą prižiūri Marius Abramavičius Neboisia, Danijoje – Jesper Boysen, Suomijoje – Sami Mallas.

Naujuoju kultūriniu projektu „UCH“ siekiama aktyvinti bendradarbiavimą tarp unikalių Baltijos ir Šiaurės Europos šalių meno bendruomenių. „UCH“ projekto metu kiekvienas meno centas pristato savo kūrėjus parodose, koncertuose, viešose originaliose meninėse akcijose. Atvykę vis į kitą šalį, projekto dalyviai susipažįsta su vietine kultūrine erdve, dalinasi savo patirtimi, bendrauja su žiūrovais.

Viena iš jungiamųjų „UCH“ raiškos priemonių – aitvarai ir su jais keliamos didžiulių mastelių vėliavos. Unikalios keliolikos kvadratinių metrų aitvarų konstrukcijos bei keliasdešimt ir šimtų kvadratinių metrų ploto vėliavų skraidinimo būdai, atrasti kauniečio aitvarų specialisto Tado Surkio. Projekto dalyviai dailininkai šias milžiniškas vėliavas, tarsi paveikslų drobes, išmargina spalvomis, ištapo įspūdingais ornamentais. Neįprasti ir dėmesį prikaustantys dangaus reginiai pritraukia žiūrovų ir praeivių dėmesį kiekviename mieste, kur tik pasirodo UCH projekto dalyviai: Vilniuje, Berlyne (Vokietija), Kopenhagoje (Danija), Švedijos ir Norvegijos miestuose, kalnuose ir fiorduose, Helsinkyje ir Tamperėje (Suomija), Rygoje (Latvija).

Didelė „UCH“ projekto dalis jau įvyko šių metų gegužės – birželio mėnesiais kūrybinių mainų metu. Kūrybinių erdvių tinklas „UCH“ didžiąja dalimi yra remiamas „Nordic“ kultūros fondo.

Daugiau informacijos:

Kūrybinių erdvių tinklas „UCH“ (Užupis – Christiania – Hirvitalo), www.uchplus.org.

Idėjos autorius ir pagrindinis koordinatorius – Marius Abramavičius Neboisia

Tel.: +37067788238, el.p. uzufoto@gmail.com

Projektą remia:

Nordic Culture Point

Projekto globėjas:

Lietuvos Respublikos ambasada Danijoje

Užupio meno inkubatorius