Projektas „Europos vėjai“

(projektą finansavo LR Užsienio reikalų ministerija)

UMI (Užupio meno inkubatorius) sėkmingai realizavo projektą  „Europos vėjai“ ir įvykdė numatytas veiklas. Pasiruošimas projektui prasidėjo iš karto su URM sutarus vykdomas veiklas, datas ir detales. Buvo pradėti gaminti  aitvarai tinkami skirtingomis oro salygomis pakelti didelę (9+11m) vėliavą su išpieštu Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai logotipu. Taip pat buvo pradėta siūti pati vėliava ant kurios  subtiliai parenkant spalvas buvo išpieštas logotipas.

Pagamintų aitvarų jėga ir skrydžio stabilumas buvo išbandomi prie skirtingo vėjo stiprumo, ir nors laiko pasiruošimui buvo nedaug, aitvarai buvo pritaikyti pakelti vėliavą ir prie silpno ir prie stipraus vėjo. Tuo pat metu ant specialaus aitvarinio popieriaus buvo atspaustas mažas aitvaras su Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai logotipu ir sumontuota visa jo konstrukcija.

Taip pat gegužės pradžioje buvo pagamintas ir mažas baltas aitvaras kurį gegužės 3 dieną Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prezidentūroje kartu su vaikais išpaišė. Aitvarus su palinkėjimais Lietuvai ir Europai, bei vėjagaudes tūbas kartu kūrė Kauno VDU „Rasos“ ir Vilniaus „Gabijos“ gimnazijų moksleiviai.

„Lietuviams aitvarai neša džiaugsmą, laimę, ir gerovę. Netrukus stosime prie Europos vairo, todėl kviečiu žmones iškelti aitvarus visoje šalyje. Pasidalinkime gera žinia ir parodykime, kad esame atviri ir tikime Europa. Tegul mūsų aitvarai visiems europiečiams įkvepia džiaugsmo ir tikėjimo, kad sunkumus nugalėsime visi kartu susitelkę“, – sakė šalies vadovė.

Renginiui prezidentūroje buvo nuodugniai pasiruošta, buvo pagaminti aitvariukų ruošiniai, nupirktos piešimo priemonės, medžiagos gaminti vėjagaudėms tūboms, teptukai, flomasteriai ir kitos aitvarų dailinimo priemonės. Pagaminti ir išpiešti aitvariukai buvo iškelti kartu su Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai logotipu gegužės 10 d.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prie Baltojo tilto kartu su moksleiviais, studentais, vilniečiais, miesto svečiais ir savanoriais pristatydama Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai logotipą.  Net ir esant sudėtingoms ( be vėjo) oro salygom renginio metu logotipas kelis kartu buvo iškeltas į dangų kartu su linkėjimus Lietuvai ir Europai nešančiais aitvarais. Vaikai ir moksleiviai pievoje prie Neries mūsų  sukurtose aitvarų ir tūbų dirbtuvėse, kur buvo visos reikalingos kūrybai medžiagos ir priemonės, patys gaminosi vėjagaudes tūbas ir su jomis laimingi lakstė.  Taip pat į renginį buvo pakviesti ir dalyvavo jaunieji aitvarų leidėjai, kūrybinių dirbtuvių Prezidentūroje dalyviai ir Lietuvos edukologijos universiteto studentai. Renginio metu į dangų buvo  pakeltas ir mažas aitvaras su Lietuvos pirmininkavimo Europos sąjungai logotipu.

Sėkmingas projekto realizavimas turėjo ir tesinį- Lietuvoje viešint Estijos Prezidentui Toomui Hendrikui Ilvesui jam buvo įteiktas išskirtinis aitvaras, papuoštas pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai logotipu bei Lietuvos ir Estijos vėliavų spalvomis,  kurį pagamino Užupio Meno inkubatoriuje reziduojantys aitvarų kūrėjai.

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuvos-ir-estijos-prezidentai-apsikeite-dovanomis-dalia-grybauskaite-gavo-skara-toomas-hendrikas-ilvesas-aitvara-56-339755

Taip pat vykdant kitą UMI tarptautinį projektą UCH (www.uchplus.org)  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kartu su vaikais išpieštas aitvaras apkeliavo Baltijos jūrą ir kilo į dangų Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Suomijoje.

Nuorodos:

„Prezidentė su vaikais kurs aitvarus Lietuvai ir Europai“ president.lt

„Prezidentė kvietė kelti aitvarus Lietuvai ir Europai“ lrytas.lt

„Virš Baltojo tilto Vilniuje pakilo milžiniška trispalvė (nuotraukos, video)“ lrytas.lt

tv3play.lt            28 minutė

„Prezidentė kviečia kelti aitvarus Lietuvai ir Europai“  president.lt

Lietuvai ir Europai pristatytas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai logotipas euro.lt 

Užupio meno inkubatorius