Paroda „Mahanta Show“ pristato Berlyno menininkės Joerdis Mahantos kūrybą, dedikuotą didžiausią įtaką jai padariusiam Manoj Mahantai – išraiškingam dailininkui iš Asamo valstijos, Indijos. Parodos atidarymas vyks š. m. gruodžio 11 d. 19 val. „Galeroje“ (Užupio g. 2A, Vilnius). Parodą organizuoja VšĮ „Kūrybos ratas“ bendradarbiaudamas su Užupio meno inkubatoriumi.

Pagrindinės Joerdis Mahanatos temos charakterizuojamos kaip išorinės laisvės siekis, intelektualus susikaupimas ir ryšys su nematomu. Savo darbuose menininkė kuria intensyvų ir tirštą kosmosą, kuriame siūbuoja stebėtojas ir skatinami plėstis nauji minčių srautai. Tiek grafikos, tiek tapybos darbuose Joerdis Mahanta perteikia siurrealias erdves, kuriose jungtys ir atsijungimai pasireiškia kaip sapnas ir vizija.

Menininkės darbuose svarbus žingsnis yra minties, prisiminimo susipynimas su realaus pasaulio erdve. Grafikos darbų serijos atspindi menininkės viduje esantį kitų pasaulių derinį,dvasinio bei fizinio gyvenimo struktūras. Techniškai jos darbuose akivaizdžiai patiriama trečioji dimensija, kuri yra perkuriama žaidžiant su atsiminimų pasauliu. Matomos ir ankstesniems darbams būdingos erdvės, kuriose stebimos nuogo, atviro savęs demonstravimo užuomazgos.

Supaprastintos ir ornamentinės struktūros – pagrindiniai dailininkėsdarbų elementai, sugretinti ir tuo pat metu interpretuojami, net peržengia estetinę funkciją. Ornamentai ir simboliai ypač reikšmingi Joerdis kūryboje. Šis metafora tampantis išraiškos būdas ypač sustiprėjo autorei gyvenant Indijos subkontinente – išsirutuliojęs iš natūralaus vystymosi, jis yra begalinis ir niekada nesibaigiantis.

Užupio meno inkubatorius