Nuotrauka: Samvelas Gandžumianas

Augantis, modernėjantis ir pasauliui vis plačiau atsiveriantis Užupio meno inkubatorius (UMI) tuo pačiu metu visuomet lieka užupietiškas, lokalus ir savas. Todėl šį rudenį UMI menininkų bendruomenė sutinka atiduodama duoklę seniesiems Užupio ritualams ir kviesdama savo kolegas į dailės plenerą ir, kartu su lankytojais – į vienos dienos parodą „Deminutyvai“.

Renginių programa:

Rugsėjo 9 d.

11.00–17.00 val. – menininkų registracija į vienos dienos parodą „Deminutyvai“.

„Deminutyvai“ – tai teminė jungtinė menininkų paroda. Parodą sudarys mažo formato darbai, kurių tema – ritualai.
Paveikslų formato reikalavimai: viena iš kraštinių turi būti 20 cm, tačiau drobių gali būti daugiau nei viena (organizatoriai pasilieka teisę eksponuoti visus arba iš visų pateiktų darbų atrinkti vieną darbą). Galima pateikti keramikos, juvelyrikos darbus, paraiškas performansams.

Rugsėjo 10 d.

10.00 val. – plenero Užupyje pradžia. Plenero tema – ritualai. Darbų formatas neribojamas.
Jei oro sąlygos geros, pleneras vyks lauke prie „Galeros“ (Užupio g. 2 A), jei prastos – kelsimės į UMI galeriją „Kalnas“ (Krivių g. 10 A).

11.00 val. jau galėsite aplankyti vienos dienos parodą „Deminutyvai” (UMI „Galera“, pirmoji salė). Joje išvysite Petro Lincevičiaus, Evaldo Janso, Vygando Vėjo ir kitų menininkų darbus. Galutinis menininkų sąrašas paaiškės tik rugsėjo 9 d.

12.00 val. Aidos Vėželienės dailės edukacijos užsiėmimas, skirtas vaikams (Užupio g. 2A). Tema – ritualai. Maloniai kviečiame vaikus dalyvauti!

18.30 val. vyks plenere ir parodoje dalyvavusių menininkų pagerbimas UMI „Galeroje“. Jo metu lankytojais bus kviečiami pabendrauti su menininkais, įsigyti jų darbus.

Užupio meno inkubatorius