Šių metų gegužės 11 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio sprendimu patvirtinta nauja lengvatinės nuomos sutartis, leidžianti VšĮ „Užupio meno inkubatorius“ (UMI) veiklą tęsti kultūros paskirties pastate Krivių g. 10. Šis Savivaldybės sprendimas simboliškai užbaigė itin svarbų UMI  plėtros etapą, kuris užtikrino teisę įstaigai veikti Užupio g. 2 a bei Krivių g. 10  patalpose  iki 2030 m.

Kitas svarstytas su UMI susijęs klausimas buvo šios viešosios įstaigos valdymo struktūra. Priimtu tarybos spendimu, vieninteliu UMI dalininku tapo Vilniaus miesto savivaldybė. Siekiant sklandaus, kolegialaus ir į kultūros paslaugų kokybės gerinimą orientuoto  VšĮ „Užupio meno inkubatorius“ valdymo, buvo sudaryta patariamoji taryba, susidedanti iš UMI steigėjos Vilniaus Savivaldybės, vieno iš pirmųjų steigėjų Alternatyvaus meno centro „Užupis“ – 2, Užupio bendruomenės bei Vilniaus dailės akademijos (VDA) atstovų. Šio valdymo modelio iniciatoriai ir dalyviai tikisi, kad jis suteiks galimybę dar labiau stiprinti ryšius su Užupio rajono bei Vilniaus miesto bendruomenėmis, plės ilgalaikiais UMI tikslais paremtą kultūros ir meno sampratą bei įvaizdį tiek vietos, tiek valstybės strategijos lygiu, užtikrins esamas bei brėš naujas tarpinstitucinio bendradarbiavimo kryptis. Ypač džiaugiamės, kad prie strateginio UMI veiklų organizavimo prisidės mūsų ilgametė kultūrinių veiklų ir projektų partnerė VDA, kurios bendrų su UMI praktikų vystymas yra numatyta viena iš prioritetinių UMI strategijos sričių.

Užupio meno inkubatorius šiltai pasitinka savo nuolat augančios gražios šeimos narius ir linki, kad šis bendradarbiavimas taptų jau vykdomų veiklų efektyviu tęsiniu bei naujų, įkvepiančių darbų pradžia.

Užupio meno inkubatorius