Balandžio 5–14 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Kalnas“ (Krivių g. 10 a). Atidarymas – balandžio 5 d. 18 val.

Pirmoji personalinė Igor Kosovec (1986–2017) fotografijos darbų paroda, skirta autoriui atminti.

Permąstant Igor Kosovec kūrybą, remiamasi dichotomijos samprata, nurodančia skirtį tarp dviejų, savo prigimtimi priešingų, teorijų ar procesų, nuolat lydėjusių Igorį gyvenime bei kūryboje.
Dualizmas, prasidėjęs kaip vieno iš brolių dvynių ištakose, toliau besivystantis kūrybinėje veikloje, atsiskleidžia ir pastarojo laikotarpio I. Kosovec kūriniuose, kuriuose dažna moters ir gamtos paralelė. Autorių per gyvenimą lydėję kūrybiniai pseudonimai (Avalakh, Elesin), besiremdami į klasikinę bei šiuolaikinę mitologiją, papildo asmeninį Igorio dualistinio pasaulio mitą, kuriame kūrė ir veikė jis pats.

Akto žanras, užgimęs sulig fotografijos atsiradimu, amžių tekmėje išliko aktualus iki šių dienų. Igorio vaizduojamas kūnas, jo pateiktis dažniau atspindi emociją, jos studiją, nei anatominę struktūrą. Tad fotografijose atpažįstame ne tik jų veikėjas, šių vidinį pasaulį, bet ir patį Igorį – per jo fiksuojamą kūno ir aplinkos estetiką: švelniai mirguliuojančią, glotnią, slystančią ir kone glostančią, o kartais – baugiai užtemstančią. Net ir aktai, fotografuoti studijoje, išlaiko „gamtišką“, organišką estetiką, papildančią kūrinių ciklą kosmogoniniais provaizdžiais.

Kviečiame su Igoriu dar kartą susitikti per jo kūrybą, pirmą kartą viešinamą ilgai lauktos parodos formatu.
Rūta Stepanovaitė

Parodos kuratorės: Rūta Stepanovaitė ir Viktorija Ivleva.

 Parodos lankymas nemokamas.

Užupio meno inkubatorius