Spalio 6–20 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2 a). Atidarymas – spalio 6 d. 18 val.

„Jungtys” – tai jaunosios tapytojos Paulinos Gudaitytės gyvenimo etapo klausimai ir atsakymai. Tai alegorija į savo vietos „po saule“ ieškojimus.
„Kūrybinio darbo erdvės ir jų jungtys – tai saugios aplinkos sau pačiai, kurios leistų pasislėpti, atitrūkti, pabūti ramiai, niekieno netrikdomai, paieškos. Vizuali idėja, išreikšta tapybos darbais, kartu jungiant objektus.

Kiekvieną akimirką mes bandome suvokti savo mintis ir jas išgryninti. Mūsų būsenos, mintys ar emocijos realizuojasi mūsų kūnuose, kalboje, poelgiuose. Vidiniai sąmonės srautai mus skatina kurti, jei tinkamai juos girdime. Taip kūrėjo gyvenime atsiranda momentas, kai jis nori suvokti save, išsiaiškinti vidinius procesus ir atsakyti į vidinius klausimus, susijusius su emocijų ir jausmų kaita. Tam visada yra du keliai: jausti ir vadovautis jausmu arba klausti ir ieškoti atsakymų.

Kaip teigė filosofas Carlas Gustavas Jungas: „Aš esu klausimas, į kurį turiu rasti atsakymą: jei jo nerasiu, turėsiu pasitenkinti tuo atsakymu, kurį man pasiūlys gyvenimas.“

Taigi šiame gyvenimo etape „mano klausimas” ieško atsakymo. Šie darbai – tai šio gyvenimo etapo atsakymas. Paveikslo kūrimas – labai intymus procesas, kuris priklauso nuo aplinkos, emocijų, žmonių, vaizdų, garsų. Paveikslo kompozicijos auga – jos projektuojasi, kažką jungiant su išore, kažko atsisakant, tai – vidinių erdvių susipynimai su jausmų „projekcijomis“.

Užaugusios jos su statybiniu triukšmu pradeda veržtis į išorę. Aplinkoje pasklinda daug figūrų, linijų, spalvų. Taip atgyja ir prašosi gyvenimo mano vidiniai interjerai, taip gimsta mano vidinių erdvių jungtys.“ Paulina Gudaitytė

Užupio meno inkubatorius