Spalio 27 d.–lapkričio 6 d.  Vilniaus dailės akademijos Keramikos kūrybinio centro lauko ekspozicijoje („VDA Lauko ekspo“) ir Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A).

Julija Rautenhaus – Diuseldorfe (Vokietija) gyvenanti instaliacijų menininkė, kostiumų dizainerė, fotografė, perfomansų autorė, šiuo metu Užupio meno inkubatoriuje reziduojanti Diuseldorfo ir Vilniaus kultūros mainų programos dalyvė.

Darbuose Julija stengiasi atskleisti vaizduojamų vietų savitumą, jų istorines ar kitas, dar giliau paslėptas, patirtis. Savo kūryba ji kelia klausimą, kaip ir kiek meno prisilietimas pakeičia konkrečią erdvę. Net jeigu jis trumpalaikis.

Viešnagės mūsų šalyje metu Julijos dėmesį patraukė lietuviški piliakalniai. Šie archelologijos paminklai jai pasirodė unikalūs ne tik savo struktūra ir formomis, bet ir juose sustingusiomis žmonių bei jų žemės istorijomis. Menininkė atidžiai įsižiūri į kiekvieną iš jų, atsirenka subtiliausias detales ir, sumaišiusi su savo pačios gyvenimo laiko smiltimis, supila juos į naują darinį. Piliakalnį – sakralią slėptuvę tarp žemės ir dangaus.

Kviečiame spalio 27 d. 17 val. rinktis prie „VDA Lauko ekspo“, kur apžiūrėsime Julijos keramikos projektą „Balionai“, po to drauge keliausime į „Galeros“ erdvę pasigrožėti paroda „Piliakalniai“.

Užupio meno inkubatorius