Prie mažiausiu Europoje vadinamo Vilnelės uosto įsikūręs „Užupio meno inkubatorius“ (UMI) meno gerbėjus ragina neužmigti vasaros miegu. Šįkart net penkiolika UMI reziduojančių įvairių sričių menininkų liepos 8 d. 18 val. kvies į jungtinės parodos „Bendra menė – GALERAatidarymą galerijoje „Galera” (Užupio g. 2 A).

Vakaro traukos centru tapsiančioje galerijoje skambės kompozitorės ir dainininkės Mildos Arčikauskaitės gyvo balso interpretuojamas klasikos kūrinys. Video įrašų formatu pasitiks ir dvi grupės: „Vagiai“ bei šių metų muzikos proveržiu laikomi „Makchu Pikchu“.

Vizualiųjų menų gerbėjų lauks kino operatoriaus Samvelo Gandžumiano fotografijų projekcija apie Užupį bei tapytojų rezidentų darbai. Danieliaus Rusio tapyboje atgyja dekoratyvūs virš tikrovės pakylėjantys pasąmonės vaizdiniai su išskirtiniu akrilo spalvos pajautimu. Šmaikšti tipiškos renesanso dailės interpretacija atsiskleis Petro Kostino autoportrete, o ryškus Afrikos šauksmas didžiulėje drobėje – tai keliautojo ir Užupio respublikos ambasadoriaus Mariaus Abramavičiaus Neboisia ekspresija.

Su kasdiena profesionalėjantis keramikas Algimantas Lekevičius kiekvienam, įsigijusiam jo molio švilpuką „Vilendorfo Venera“ arba grakščių formų arbatos indų rinkinį, žada pridėti magaryčių 15 minučių konsultaciją apie vertybinius popierius. O jaunos, ką tik UMI rezidencijoje įsikūrusios  Mingailė Mikelėnaitė, Justė Kildišytė ir Monika Getrimaitė puikiai suvaldo tiek konceptualias, tiek buityje funkcionalių daiktų formas.

Kruopštumo meistrės juvelyrės Irena Žukauskytė ir Rūta Raivara Petronytė savo kūriniais taip pat atskleis savo pasaulius. Irena – per švelnias, bet gamtiškai gaivališkas, Rūta – per skrupulingai suvaldytas abstrahuotas dirbinių formas.

Ekologijos šalininkus sudomins iš perdirbtų medžiagų bei netikėtų sprendimų gimę interjero dizaino daiktai. Jurgitos Jakubauskaitės „Absurdo idėjų“ studija pristatys rankų darbo šviestuvus. Į vartojimo temą gilinasi ir menininkė Wasia Dwahsia – parodoje bus galima išvysti jos instaliaciją pavadinimu „Price on request. Be or not to buy? / Kaina sutartinė. Kainuoti ar nepirkti?“

Į bendrą visuomenės ir menininkų būvį orientuota paroda „Bendra menė – GALERA“ – tai gera proga pamatyti meno darbus ir kūrėjus iš arti, užsiregistruoti į jų rengiamas kūrybines dirbtuves ar net parsinešti namo unikalų, tiesiai iš autoriaus rankų įsigytą darbą.

Sekite Vilnelės srovę – tądien joje maudysis daug mūzų!

Paroda veiks iki liepos 26 d.

Užupio meno inkubatorius