Balandžio 13 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Kalnas” (Krivių g. 10A) klubas „Penktadienis 13“ pristatys parodą „Čiurlionis – pirmasis lietuvių kosmonautas“, skirtą kūrybinių ryšių su kosmosu tyrinėjimams.

Kosminiai Čiurlionio kūrybos pasiekimai akivaizdūs bei nėra adekvačiai suprantami dar ir šiandien, kas paskatino jo genialumo priežasčių ieškoti už žemės ribų.

Mistinis, pripildytas simbolių ir paslapčių M. K. Č. pasaulis nėra supainiotas su gyvenimo fragmentais šioje realybės pusėje. Tiek šiuolaikinė išmaniųjų technologijų sąmonė, tiek Čiurlionio kūrybinis palikimas, kuriame susipynusi lietuvių etnokultūrinė protėvių dvasia su pasaulio kultūrinio pagrindo universalumu, neduoda aiškaus atsakymo į kylančius klausimus, bet palieka nesvarumo būklėje susirasti koordinates patiems ir pasijusti savotiškais kosmonautais.

Mintis, kad Visatos kūrimas nėra užbaigtas, bet toliau vykstantis procesas, kuris tęsiasi kiekvieno kuriančio darbuose, paskatino imtis didesnių uždavinių, negu įprastos veiklos vystymas.

Parodos dalyviai :

Bronius Duoba Zuogzu (skaitm. fotografija);

Arturas Maksimilianas (skulptūra, skaitm. fotografija);

Juozas Budzinauskas (skulptūra);

Marius Skudžinskas (skulpūra);

Valdas Pelegrimas (skulptūra);

Artūras Rožkovas (tapyba);

Sfinga (tapyba);

Lidija Pakonaitytė (tapyba);

Taurima Bunkutė (tapyba);

Samvelas Gandžumianas (fotografija);

Gediminas Mažintas (skulptūra).

Užupio meno inkubatorius