Balandžio 15-ąją, Kultūros dieną, Užupio meno inkubatorius kviečia švęsti kartu – tądien projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A) 14 val. bus atidaroma menininkės Sorour Fattahi instaliacijos darbų paroda „Ne(pri)tapimas“ („Displaced“).

Sorour Fattahi gimė Teherane (Iranas). Baigusi tapybos ir grafinio dizaino studijas gimtajame mieste, persikėlė gyventi į Brisbeną (Australija) ir ten tęsė Vizualinių menų studijas. Vėliau migravo į Jungtinę Karalystę, studijavo Edinburgo universitete. „Thiess art prize“ 2007 m. finalistė. Grupinių bei personalinių parodų Teherane, Brisbene, Tokijuje, Ilyje, Niukasle ir Edinburge dalyvė bei autorė.
Savo kūrybos kelyje Sorour išbandė daugybę meno rūšių – tapybą, litografiją, fotografiją, knygų dizainą, instaliacijos bei videomenus. Šiuo metu menininkė gyvena bei kuria tarp Vilniaus ir Edinburgo.

Vaikystėje išgyventa politinė revoliucija, aštuonerius metus trukęs karas, migracija ir pažintis su kita kalba bei kultūromis suformavo būsimos kūrėjos tapatybę ir stipriu daugialypiškumu pasižyminčius jos kūrybos bruožus.

Parodoje eksponuosiamais darbais S. Fattahi kalba apie tai, kaip lengvai ir greitai žmogus patenka į dviejų priešybių lauką ir bando jame išgyventi neprarasdamas savęs. Individas, atsidūręs kitoje, jam neįprastoje vietoje, prisitaiko prie daugybės naujų reiškinių – kalbų, šalių, kultūrų – tuo pačiu metu iki galo nepriklausydamas nei vienam iš jų.

Sociokultūriniame kontekste žmogus nėra iki galo priimamas jos narių iki tol, kol įgyja tam tikrą statusą. Kaip vieną iš priešpriešos simbolių savo darbuose autorė naudoja plaukus, galinčius reprezentuoti ir žmogaus patrauklumą, kai jie atrodo puikiai, ir apgailėtiną būseną tuomet, kai jie šeriasi ar yra kitokiu būdu neatitinka priimtų normų. Plaukų sruogas menininkė įkomponuoja ir ant popieriaus vokų su persiškais tekstais, kalbančiais apie plaukų grožį.

Instaliaciją sudaro 1001 dalis – užuomina į viduramžių arabų pasakų rinkinį „Tūkstantis ir viena naktis“ ir jos pasakotojos Šacherezados balansavimą tarp gyvenimo ir mirties.

Paroda veiks iki balandžio 30 d

Užupio meno inkubatorius