Kūrybinių erdvių tinklas „UCH“ vienija 3 kultūrines institucijas, kurios savo veiklą plėtoja Baltoskandijos šalyse. Lietuvą atstovauja „Užupio meno inkubatorius“, įsikūręs spalvingomis idėjomis pasipuošusioje Užupio Respublikoje, Vilniuje. Daniją atstovauja meno centras „Kristianija mene“, gyvuojantis  laisvo miesto teisę išsikovojusioje Kristianijoje, kuri yra Kopenhagos dalis. Šiauriausias šio tinklo meno centras yra įsikūręs Suomijoje – tai „Hirvitalo“, veikiantis Tamperės miesto rajone Pispaloje. Kiekvienoje šalyje projektą kuruoja jo regioninis kūrybinis vadovas. Lietuvoje projekto idėjas ir jų įgyvendinimą prižiūri Marius Abramavičius Neboisia, Danijoje – Jesper Boysen, Suomijoje – Sami Mallas.

Naujuoju kūrybinių erdvių tinklo „UCH“ 2013 m. kultūriniu projektu siekiama aktyvinti bendradarbiavimą tarp unikalių Baltijos ir Šiaurės Europos šalių meno bendruomenių. Šio „UCH“ projekto metu kiekvienas meno centas kitų meno centrų erdvėse pristato savo kūrėjus parodomis, koncertais, viešomis originaliomis meninėmis akcijomis. Atvykdami į kitą šalį, projekto dalyviai susipažįsta su vietine kultūrine erdve, dalinasi savo patirtimi su menininkais, bendrauja su žiūrovais.

Pagrindinė „UCH“ 2013 m. projekto sumanymų dalis jau įgyvendinta šių metų gegužės – birželio mėnesiais kūrybinių mainų metu.

Danijos meno centras „Kristianija mene“ puoselėja tapybą, skulptūrą, grafiką, kalvystę, animaciją, instrumentinę muziką.

Suomijos centras „Hirvitalo“ išsiskiria performanso ir akcijų menais, tapybos bei alternatyvių menų  puoselėjimu.

Lietuvos meno centras ,,UMI“ pasižymi tapybos, skulptūros, fotografijos, festivalių, koncertų, akcijų ir instaliacijų puoselėjimu, aitvarų kūryba, tarptautinių plenerų rengimu.

Viena iš jungiamųjų „UCH“ raiškos priemonių – aitvarai ir su jais keliamos didžiulių mastelių vėliavos. Unikalios keliolikos kvadratinių metrų aitvarų konstrukcijos bei keliasdešimt ir šimtų kvadratinių metrų ploto vėliavų skraidinimo būdai, atrasti kauniečio aitvarų specialisto Tado Surkio. Projekto dalyviai dailininkai šias milžiniškas vėliavas, tarsi paveikslų drobes, išmargina spalvomis, ištapo įspūdingais ornamentais. Neįprasti ir dėmesį prikaustantys dangaus reginiai pritraukia žiūrovų ir praeivių dėmesį kiekviename mieste, kur tik pasirodo UCH projekto dalyviai: Vilniuje, Berlyne (Vokietija), Kopenhagoje (Danija), Umea (Švedijos) ir Norvegijos miestuose, kalnuose ir fiorduose, Helsinkyje ir Tamperėje (Suomija), Rygoje (Latvija).

Kūrybinių erdvių tinklo „UCH“ 2013 m. projektą dalinai remia „Nordic“ kultūros fondas (Nordic Culture Point). Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos ambasada Danijoje.

Kūrybinių erdvių tinklas „UCH“ (Užupis – Christiania – Hirvitalo)

www.uchplus.org

Idėjos autorius ir pagrindinis koordinatorius – Marius Abramavičius Neboisia

Tel.: +37067788238, el.p. uzufoto@gmail.com

Jau yra sukurta „UCH“ menų tinklo internetinė svetainė:

uchplus.org

Čia galima plačiau susipažinti su  meno bedruomenėmis iš Užupio, Kristianijos ir Pispalos. Taip pat išsamiau pristatomi projekto renginiai, yra daug įdomių fotografijų, iliustruojančių plačias UCH meninių idėjų erdves.

Daugiau informacijos:

Kauno naktinį dangų papuošė „Lituanica“ kauno.diena.lt

 

Užupio meno inkubatorius