Penktadienį, rugsėjo 5 d. Užupio galerijos „Galera“ sienos apjungs tapytojos Gytės Paplauskaitės ir skulptoriaus Jono Gelčio kūrybą.

Jonas Gelčys (g. 1973) pristato mažosios plastikos animalistines skulptūrėles iš bronzos. Skulptūrėlių vizijos jį lydėjo dar studijų M.K.Čiurlionio meno mokykloje laikais. Tada dvimačiai padarai buvo kruopščiai užfiksuoti sąsiuviniuose. Šiandien fantastiniai gyviai įgijo trimatį pavidalą, lyg ganytojas ekspozicijos salėje juos prižiūri autoportretinis menininko biustas. Jonas Gelčys yra žinomas kaip akmens meistras, jo darbai puošia ne tik interjerus, bet ir viešąsias erdves.

Gytės Paplauskaitės (g. 1972) darbai – tai vienos gėlės portretai. Puansetija, dar vadinama Kalėdine gėle, turi trijų spalvų lapus. Dailininkę traukia jų žaismas. Prijungdama aplinkos spalvas Gytė Paplauskaitė žaidžia spalviniais deriniais ir išgauna abstraktesnes arba figuratyvesnes kompozicijas. Autorei svarbi su gamta susijusio meno idėja. Didelę įtaką jai turėjo budistų mąstymas, Tibeto bei Japonijos meno tradicijos. Ji neabejoja ir gydomosiomis meno savybėmis ir ieško, kaip sukurti paveikslą, kuris taptų talismanu.

Paroda veiks iki spalio 2 dienos.

Užupio meno inkubatorius