Gruodžio 2 d. 18.00 val. Užupio meno inkubatoriaus „Kalno“ galerijoje atidaroma HGDF* rengiama paroda „Latvijos plakatas šiandien“. Ji skirta Latvijos Respublikos 100-osioms Nepriklausomybės metinėms.

Parodoje „Latvijos plakatas šiandien“ eksponuojami 2016–2018 metais sukurti plakatai. 2018 m. ji bendromis estų ir latvių pastangomis buvo surengta Rygoje, o šių metų gruodį bus perkelta į Vilnių ir atvers duris Užupio meno inkubatoriuje.

Latvių plakatai nėra dažni mūsų parodų šalių svečiai – paskutinį kartą kaimynų kūrybą išvydome beveik prieš 30 metų. Tad dabar galime naujai atrasti šį žanrą ir išsiaiškinti, kas šiandien slypi latvių kūrėjų galvose ir kaip tai išreiškiama.
Iš viso bus eksponuojama 100 kultūrinių, socialinių ir reklaminių plakatų, kuriuos sukūrė trisdešimt trys skirtingų kartų autoriai.

Paroda veiks iki gruodžio 23 d.

*HGDF (Hapsalu grafinio dizaino festivalis) yra nepriklausoma kūrybinė organizacija, daugiausiai dėmesio skirianti grafinio dizaino vystymui, autorių kūrybos pristatymui bei grafinio dizaino populiarinimui. Jo parodas remia Estijos kultūros fondas, Hapsalu miestas ir Estijos grafikos dizainerių asociacija.

Užupio meno inkubatorius