Kovo 19–28 d. UMI galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10A). Atidarymas kovo 19 d. 19 val.

Ukrainos meno dienos Užupyje – tai renginių ciklas, kviečiantis susipažinti su šios šalies menininkų kūryba. Užupio meno inkubatoriaus erdvėse šia proga atidaromos net dvi parodos – Aleksandro Beliansko grafika ir Fedoro Aleksandrovičiaus darbų ekspozicija „Laukiantys angelo“.

Fedoro Aleksandrovičiaus (g. 1982 m. Kijeve) kūrybos tikslas – fiksuoti emocijų intensyvumą ir kalbėti per žmogiškųjų kančių gelmes, kartu nuolat ieškant atsakymo, ką šiame gyvenime reiškia būti.

Autoriaus meną formavo jo susidomėjimas Ukrainos ir Europos avangardu, įtakos turėjo ir vokiečių ekspresionizmas, Kazimiro Malevičiaus suprematizmas, Vladimiro Tatlino konstruktyvizmas. Menininkas dalyvavo daugiau nei 50 parodų Ukrainoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Jordanijoje bei Lietuvoje ir yra sukūręs scenografiją daugiau nei 40 spektaklių Ukrainoje ir Vokietijoje.

——-

„Juodoje žemėje glaudžiasi žuvusieji gintaro širdimis. Žuvusieji, iš kurių atgimsta gyvieji, angelo trimito pažadinti. Fedoro Aleksandrovičiaus paveiksluose – šie mirusieji. Suguldyti juodoje karo – Ukrainos – žemėje. Aleksandro Beliansko grafikos darbuose – moterys, laukiančios angelo. Kas jis – Užupio angelas, galbūt Europos? O gal Išminties? Gebėjimas susikalbėti ir suprasti vieniems kitus? Tačiau kaip susikalbėti gyviesiems su mirusiaisiais? Čia angelas sutrimituoja ir paveikslai atgyja.“

Užupio meno inkubatorius