Gegužės 15 d.–birželio 11 d. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ (Užupio g. 2A, Vilniuje) eksponuojama Mariaus Abramavičiaus Neboisia fotografijos darbų paroda „Įsivaizduoju pasaulį“. Atidarymas gegužės 15 d. 18 val.

____________________

Kaip pamatyti nematomą, kaip išgirsti negirdimą?

Įsivaizduoti gali ką tik nori, o gal – ką tik sugebi. Jei nesugebi, vaizduotę gali ir palavinti. Tiesiog prisiminęs vaikystę panirk į savo sąmonės galimybes ir pamatyk pasaulį, kokį kiekvieną dabarties akimirką sugebi įsivaizduoti… Arba tiesiog iš esmės įsivaizduok pasaulį, kuris pateisintų tavo lūkesčius, pildytų tavo reikalavimus, atitiktų ketinimus ir norus.

Šios fotografijos atsiranda matomoje realybėje iš vizijų ir sapnų bei gyvenimo akimirkų ­– stebuklingai susidedančių prieš mano akis į paslapčių ornamentus.

Fiziškai tai tarsi neįmanomas koliažas, kuris realiai sujungia skirtingas kultūras ir bendražmogiškas patirtis. Tai mano kelionės objektyvioje ir subjektyvioje realybėje.

Kiekviename kadre sutelpa du, trys, o kartais ir keturi sluoksniai iš skirtingų pasaulio vietų. Čia sutelpa Vilniaus bokštai ir Vilnelės spindesys, Kaukazo kalnai ir Irano dykumų smėlis, Norvegijos fiordai ir gėlėmis apaugusios tvoros Bretanėje. Atsitiktiniai pastebėjimai Marakešo kieme ir Andalūzijos rūmuose susijungia su snieguotais kalnais ir akmenuotu Karklės pajūriu.

Ir visa tai dabar, kai žmonės beveik nekeliauja, o tyliai sėdi namuose, paskendę savo minčių ir vertinimų realybėje, pasidalindami tais vertinimais ir su kitais toje pačioje realybėje tūnančiais… Būtent dabar, kai nieko dažnai nematai – išskyrus tai, ką tau rodo ekranuose.

Kaip pamatyti nematomą, kaip išgirsti negirdimą? Apie tai ir yra ši paroda. Apie tai, kad kiekvienas savyje gali įjungti kitą matymą, kitokį regėjimą ir juo vadovautis kasdienėje realybėje.

Įsivaizduok. Dabar.

 

Marius Abramavičius gimė Vilniuje, augo Vilniuje ir dažnai gyvena Vilniuje – nors dažnai keliauja po tolimas ir artimas šalis, išoriniame ir vidiname pasauliuose. Marius yra surengęs daugiau kaip 60 individualių parodų įvairiose pasaulio vietose. Be to, jis nuolat kažkodėl stato vertikales-bokštus Vilnelės tėkmėje bei kitose pasulio vietose ir su aitvarais kelia į dangų didžiulius paveikslus-vėliavas. Praėjusiais 2019 metais toks didelis paveikslas „Du gerai žinomi nepažįstami“ visą vasarą plazdėjo virš Vilnelės, „Galeros“ kieme.

Fotomenininką, tapytoją, keliautoją, rašytoją, poetą, meistrą, avantiūristą Marių Abramavičių Neboisia galima sutikti Užupyje ir Tibete, Nidoje ir Karklėje, Italijoje ir Norvegijoje, Švedijoje ir Graikijoje. Jį galima sutikti čia pat, sielos atsivėrimuose, susitinkant su jo kūryba.

Daugiau Mariaus Abramavičiaus Neboisia kūrybos –

www.neboisia.net

www.aitvarai.com

 

Užupio meno inkubatorius