Liepos 7–16 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g, 2 a, Vilnius). Atidarymas – liepos 7 d. 18 val.

Užupio meno inkubatorius kviečia jau į trečiąją jaunųjų menininkų parodų ciklo dalį. Šį kartą mūsų akiratyje – keramikas Martynas Margevičius, pristatantis parodą „Nežinia“.

Tai – konceptualios, skulptūrą primenančios keramikos diskursas.

„Mano darbas – abstrakčios biomorfinės formos – simbolizuoja pačią nežinią. Tai objektai, kurių paskirties neįmanoma atspėti metus greitą žvilgsnį, formos niekam nepritaikomos, gamtiškos, netgi šiek tiek „gyvos”. Akmenį primenantis paviršius suteikia ilgaamžiškumo įspūdį, tarsi objektai būtų senesni už žmogų gal net tūkstančius metų. Paviršiuje matomos juodos skylės, atsiveriančias į paslaptingų formų vidų, užduodančios klausimą – „kas slypi viduje?”. Deja, tamsa viduje aklina, ir ką nors įžiūrėti beveik neįmanoma. Tie, kas susidomi ir išdrįsta patyrinėti šiuos objektus iš arčiau, paimti juos į rankas, pajus ir išgirs viduje judančius objektus. Tyrinėjant kinetiniu-akustiniu būdu galima tik bandyti suvokti skirtingas jų forams, dydžius, nuspėti judėjimo kelią. Taigi savo darbu aš sukuriu nežinią ir leidžiu žmogui su ja susidurti, pažinti bei tirti.“ (Martynas Margevičius.)

Užupio meno inkubatorius