Mediateka

Vilnelė stream

 

Užupio meno inkubatorius pristato 2021 metų vasaros projektą „Vilnelė Stream“– tai įkvepiančių pokalbių ciklas, susitikimai su jaunais ar žinomais meno, kultūros, kūrybinių industrijų atstovais, Užupio meno inkubatoriaus rezidentais ir kitais įdomiais žmonėmis.

Dvi kėdės Vilnelės upės srovėje – toks vaizdas jau spėjo patraukti ne vieno praeivio dėmesį. Tarsi iš niekur atsiradęs kėdžių duetas tekančio vandens fone ramina ir kartu intriguoja. Kas tai – eksponatas? O gal galima ir prisėsti?

Visi atsakymai – „taip“, tačiau paslaptingos kėdės turi ir ypatingą misiją – tai pokalbių ciklo „Vilnelė Stream“ simbolis ir susitikimo vieta.

Pašnekovai

Gabija Vosyliūtė, Kamilė Lukrecija-Lukošiūtė (KLL), Dalia Juodakytė, Thomas Tumosa, Ieva Keliauskaitė-Mališauskė (Mali.Keli), Miglė Vilčiauskaitė (Migloko), Tadas Kazakevičius.

Kūrybinė komanda

Paulius Jurgutis (prodiuseris), Diana Romanovska (vadovė), Inesa Rinkevičiūtė (moderatorė), Vincas Kubilius (vaizdo operatorius), Dovydas Žukauskas (garso operatorius), Inesa Petrošiūtė – Vaitkė (filmavimo asistentė), Gabija Kartovickytė ir Aurėja Krisčiūnaitė (dizainas), Neringa Petrošiūtė ir Dina Andriulaitytė (komunikacija).

Partneriai

Vilniaus miesto savivaldybė, baras  „Pakrantė“, kavos baras „Coffee 1 “, transliacijos vedėją rengia „Mali.Keli“.

 

#1. Pakrantės transformacija

Pašnekovas – Gabija Vosyliūtė→

Pirmasis ir labai laukiamas pokalbis – su Azijos menų centro vadove Gabija Vosyliūte. Gabija yra tikras Užupio vaikas. Gimusi menininkų šeimoje ji daug laiko praleido tuometiniame „Galeros“ „skvote“, todėl savo akimis matė jo bei viso Užupio virsmą: nuo pat vaikystės, kai stebėjo, kaip čia, Užupio bendruomenėje, kuria jos tėvai, iki šiandien. Koks buvo Užupis prieš tris dešimtmečius ir koks jis yra dabar? Apie šiuos ir kitus dalykus pažadėjo papasakoti mūsų pašnekovė.

 

#2. Menininko įvaizdžio kūrimas

Pašnekovė – Kamilė Lukrecija-Lukošiūtė (KLL)→

Ji – drąsi, ji – provokuojanti, ji nebijo pasirodyti kitokia, o gerbėjai ją net praminė šiuolaikine ragana. Po blogos mergaitės kauke slepiasi teisingumo ieškotoja, atskleidžianti kasdienybės aktualijas lyg iš už širmos. Savo paveiksluose ji rėžia tiesą ir nebijo pasipiktinusių žvilgsnių. Ji – Kamilė Lukrecija Lukošiūtė, kitaip žinoma kaip KLL.

Su KLL kalbėsimės apie menininko įvaizdžio kūrimą ir daugybę kitų kūrybos rūšis. O gal tiesiog kūrybą. O gal net ne kūrybą. Kur pasisuks pokalbis ¬– Vilnelė žino!
#3. Kūryba kaip gyvenimo būdas

Pašnekovė – Dalia Juodakytė→

Šį kartą „Vilnelės Stream“ svečiuose – žmogus, kuris iš gyvenimo ima viską. Ir ne mažiau jam atiduoda. Dalios Juodakytės veiklų ir interesų lauke – nuo tapybos, piešimo, skaitmeninės piešybos, lipdymo iki modelio darbo, dienoraščio rašymo ir meditacijos, nepamirštant ir ne mažiau prasmės bei pilnatvės suteikiančios pedagoginės veiklos.

Su Dalia kalbėsime apie tai, kas lemia jos pasirinkimus – noras išbandyti viską o gal, atvirkščiai, daugybė talentų yra sunki našta ir atsakomybė? Kaip atpažinti tikrąjį pašaukimą, ar menininkams taip pat nesvetimas „multitaskinimas“ ir, žinoma, – kaip ji viską suspėja?
Dalia trina ribas tarp menininko apibrėžimų, savo veiklų, neretai – ir fikcijos bei tikrovės. Kūryba jai – tiesiog gyvenimo būdas.
#4. NFT rašo rytojaus istoriją

Pašnekovas – Thomas Tumosa→

Kuo toliau, tuo technologijos vystosi sparčiau ir vis sunkiau yra išlikti ant bangos. Kol vieniems blockchain’as, kriptovaliutos ir NFT yra tik kažkur girdėti dalykai, kiti jau – menininkai, dėmesio! – pardavinėja pirmus savo kriptomeno kūrinius virtualiose erdvėse. Virtualios realybės žaidimų bei NFT kūrėjas Thomas Tumosa pasakos, kas yra tie mistiniai NFT ir kaip jie jau dabar rašo rytojaus istoriją.

Nesvarbu, apie NFT neturite nė žalio supratimo ar galėtumėte apie šią technologiją diskutuoti visą dieną – laukiame visų smalsių protų.
#5. Emocinės žinutės sklaida ir rūpestis planeta

Pašnekovė – Ieva Keliauskaitė-Mališauskė (Mali.Keli)→

Susipažinkite – Ieva Keliauskaitė-Mališauskė, mados ir dizaino studijos „Mali.Keli“ įkūrėja. Savo veiklomis Ieva siekia dviejų misijų. Viena iš jų – mados tvarumas. Interviu metu Ieva papasakos, kuo pasižymi jos kūryba, taip pat kas yra „Zero waste“ ir kodėl šis judėjimas vis dar gana sunkiai skinasi kelią Lietuvoje bei pasaulyje.
Kita Ievos misija – psichinė sveikata. Pati asmeniškai susidūrusi su nerimo sutrikimais, Ieva ieško būdų padėti ne tik sau, bet ir kitiems, kam ši problema aktuali, – ir čia į pagalbą ji pasitelkia įvairiausias kūrybos formas ir išpildymo būdus: pradedant konceptais ir darbuose užkoduojamomis svarbiomis žinutėmis, baigiant interaktyviomis dirbtuvėmis.

 

#6. Kūryba ir gyvenimas Užupyje

Pašnekovė – Migloko→

Savo karjeros pradžioje tikru muzikiniu proveržiu tapusi MIGLOKO ant laurų nemiega ir dabar – ji pilna užmojų ir judėjimo į priekį. Savu balsu, savu stiliumi, savu greičiu. Ir savame Užupyje.

Pokalbis apie tai, kiek daug Migloko yra kūryboje: pradedant jau neatsiejamu tapusiu dainavimu, originaliu sceniniu stiliumi, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir baigiant ką tik įveiktais ir tuoj vėl prasidėsiančiais mokslais ar karantino metu atrasta muzikos filmams kūrimo veikla.

#7. Humanistinė fotografija

Pašnekovas – Tadas Kazakevičius→

Žmogus, kurio kasdienybė yra fotografija, o fotografijoje – žmogaus kasdienybė.

UMI rezidentą, dokumentikos fotografą Tadą Kazakevičių galite sutikti fotografuojantį kad ir atokiausiame Lietuvos bažnytkaimyje, o jo darbus – kad ir Liuksemburge. Arba Šanchajuje. Tačiau Tadas dirba ne dėl savo parodų geografijos ar apdovanojimų – galbūt būtent dėl to jų Tado kūrybiniame portfolio išties netrūksta.
Kaip atrasti istoriją, kaip užmegzti kontaktą, kaip atskleisti žmogų ir per kelis kadrus papasakoti jo istoriją? Tadas žino, kad fotografija – šiek tiek daugiau nei tinkamas kameros fokusas.
Užupio meno inkubatorius