Lapkričio 4–26 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2 a). Atidarymas – lapkričio 4  d. 18.30 val.

Mingailė Mikelėnaitė – menininkė, keramikė, keliautoja. Nuolat dalyvauja grupinėse parodose ir simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje. Kūrybinės mintys dažniausiai gimsta šalia Vilnelės upės, Užupio meno inkubatoriaus kūrybinėje studijoje skliautinėmis lubomis.

Mingailė gimė 1991 m. žiemą, Naujųjų metų išvakarėse, Vilniuje. Šiame mieste baigė Laisvės gimnaziją ir J.Vienožinskio meno mokyklą. 2010 m. įstojo į keramikos studijų programą Vilniaus dailės akademijoje. Po ketverių metų puikiai apsigynė bakalauro darbą „Žiedadulkės – mikrokosmoso gėlės“. Šiuo metu žinias gilina magistrantūros studijose.

Studijuodama apkeliavo pusę Europos, atliko praktiką Danijoje, dalyvavo grupinėse parodose bei simpoziumuose.

Savo kūrybinėje kompozicijoje Mingailė vaizduoja įvairius peizažus su skirtingomis nuotaikomis kaip kadrais iš įvairių laikotarpių ir vietų.

Kiekvieną kompozicijos dalį galima perskaityti savaip. Stačiakampis, stūksantis salėje – tai lyg iš žemės plutos išpjautas luitas su paviršiuje plytinčiais miestais, laukais, kalnais, arimais, vandenimis ir miškais. Šalia gulintys akmenys – kaip planetos sandaros skauduliai – tai, kas slypi žemėje, tai, kas nematoma.

Abstrakčios detalės leidžia įsivaizduoti skirtingas situacijas, o detalesnės grąžina žiūrovą į peizažo sąvoką.

Peizažas – tai žemė ir dangus, kuriuos skiria žmonės, vandenys, vėjai bei kiekviename iš jų slypinti ugnis.

Ateikite tai patirti.

Užupio meno inkubatorius