„Magnetai ir stebuklai“ – Užupio meno inkubatoriaus (Užupio g. 2A) kiemelyje įsikūrusi unikali erdvė, kurioje šeimininkauja mieli mažmožiai ir ypatinga užupietiška dvasia. Dažnai užklystantys į Užupį žino, kad šioje kamerinėje erdvėje veikia ne tik krautuvėlė, unikalus paštas, bet ir rengiamos parodos, perfomansai bei kiti įkvepiantys susitikimai. O sienos dieną ir naktį alsuoja istorijomis.

Stebuklingos istorijos mūsų lauks ir vieną ypatingą gruodžio vakarą. „Magnetai ir stebuklai“ tęsia vieno vakaro parodos tradiciją ir gruodžio 3 d. 18 val. visus kviečia į dviejų menininkių – Marijos Rubavičiūtės ir Erikos Tumienės darbų pristatymą. Jo metu lankytojai galės pasigrožėti jaukiais ir išskirtiniais meno namams kūriniais, o patikusį darbą – įsigyti.

Grafikės Erikos Tumienės kalėdinių dekoracijų serija „Palėpės gyventojai“ – tai rankų darbo žaisliukai, papuošiantys eglutę ar – pasitelkite vaizduotę! – bet kurį jūsų namų kampelį. Iš senų nuotraukų albumų, senovinių jaukių žaislų, rūbų ir apdulkėjusių pasakų knygų iliustracijų – visi žaisliukai yra tarsi atkeliavę iš jaukios slaptos palėpės.

Tai mums puikiai pažįstami lietuviškų pasakų personažai: vilkelis Pilkelis, lapė gudruolė Snapė, meška Lepečka su medaus bačka, kiškis Drąsuolis. Kai kurie iš jų savo letenose laiko senus (apie 50 metų senumo) stiklinius miniatiūrinius eglutės žaisliukus! Kiti personažai – it trumpam išlindę iš stebuklingų knygų apie vienaragius, Alisas, draugystę ir Kalėdų stebuklą.

Scenografės Marijos Rubavičiūtės miniatiūros – tai vienetiniai atmosferiniai asambliažai, menantys pačios autorės sukurtas istorijas. Tai tarsi sustabdyti praeities kadrai – asmeniški ir unikalūs, tačiau kartu paliekantys vietos žiūrovo interpretacijoms.

Marijos darbų visumą kuria sendinta medžio faktūra, senovinės fotografijos, įpinami įvairūs mieli vintažiniai elementai bei netikėtai panaudotos kasdienės smulkmenos. Monochrominio kolorito asambliažai suteiks ypatingo jaukumo namams, kuriuose gyvena šiluma, estetika ir nenuobodi ramybė.

Užupio meno inkubatorius