Užupio „Galeroje“ – tibetiečių sakralinio meno meistro paroda

Andy Weberio paroda

MOTERIŠKOJI BUDA – TARA

2014 m. gegužės 12-25 d.

Gegužės 12-25 dienomis Užupio meno inkubatoriaus „Galeroje“ tradicinio tibetiečių meno meistras Andy Weberis pristatys budistinės ikonografijos darbus.

Andy Weberis – vienas garsiausių budistinio meno atstovų vakaruose. Pas pripažintus Indijos ir Nepalo mokytojus Tibeto budizmo ikonografijos menininkas mokėsi septynerius metus. Per daugiau nei 30 kūrybos metų A.Weberis sukaupė didelę tibetietiškų thanka (tibetietiški ritinėliai) tapybos patirtį. Jo piešiniais, skirtais vizualizavimo praktikoms, žavisi ne tik augantis vakariečių budistų ratas, bet ir įvairių tradicijų Tibeto Lamos. A.Weberio thanka aptinkami viso pasaulio budistų centruose bei šventyklose, tarp jų ir Potala rūmuose Lasoje.

Parodoje „Moteriškoji Buda – Tara“ atskleidžia moteriškojo prado vaidmenį Tibeto vizualiajame mene. Čia išryškėja Taros – moteriškos Budos, visų Budų motinos, įvaizdis, o svarbiausiomis čia tampa Žalioji ir Baltoji Taros. Be tradicinių Tarų įvaizdžių, atliktų pagal visus Tibeto ikonografijos reikalavimus, taip pat eksponuojami vizualizacijų metu atskleistų Tarų vaizdai bei kiekvienos Taros mandalos. Parodoje pristatomi ir aršiųjų dievybių –  bodhisatvos Avolokitešvaros – atvaizdai.

Siekiant kuo plačiau pristatyti tradicinį tibetiečių meną, išsamesnė informacija prie kiekvieno eksponato bus pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

Plačiau su tradiciniu tibetiečių menu bus galima susipažinti ir kituose Azijos menų centro renginiuose:

Vieša paskaita: Tibeto Budistinio meno simbolika

Ketvirtadienį, gegužės 15 d. 19.00;

Vieša paskaita: Moteriškoji Buda – Tara

Penktadienį, gegužės 16 d. 18.00

VDA  parodų centre „Titanikas“, 112 kab. Maironio g.6

https://www.facebook.com/events/1412747958990160/

Žaliosios Taros kūrybinės dirbtuvės

Šeštadienį, gegužės 17 d. 10.30 – 17.00;

Sekmadienį, gegužės 18 d. 10.30-17.00

Užupio „Galeroje“, Užupio g. 2A

https://www.facebook.com/events/447399205394609/

Žaliosios Taros kūrybinės dirbtuvės – tai savaitgalio trukmės piešimo kursai norintiems susipažinti ir gilintis į budistinės thanka piešimo tradiciją, prasmes ir simboliką. Piešimo technikos kursai suteiks galimybę ne tik pabandyti nupiešti thanka, bet ir išmokti savarankiškai ją vaizduoti – bus siekiama dalyviams atskleisti bodhisatvos Taros reikšmę.

Dėl papildomos informacijos kreiptis į Indrę el.paštu: indre.pennock@asianartcentre.lt arba tel.: 868612515.

Užupio meno inkubatorius