Vasario 18 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ atidaroma Šarūnės Bartašiūtės-Kaupienės ir Linos Karaliūtės darbų paroda „Nespalvotas susitikimas“.

Dailininkės Šarunė Bartašiūtė-Kaupienė ir Lina Karaliūtė kartu studijavo Vilniaus dailės akademijoje bei daugiau nei 7 metus kartu dirbo ir kūrė Senamiesčio jaunųjų menininkų dirbtuvėje Vilniuje. Pastaraisiais metais Šarūnė gyvena ir kuria Osle, o Lina – Vilniuje. Nepaisant skirtingo stiliaus ir naudojamos technikos, abi autorės sieja ne tik bendra patirtis, tačiau ir panašus požiūris į kūrybą.

Vienas svarbiausių įkvėpimo šaltinių – knygos. Pastarieji darbai sukurti, siekiant permąstyti asmeninę patirtį perskaitytų knygų kontekste. Per daugiasluoksnį piešinį Šarūnė atskleidžia savitą moters kūrėjos pasaulį. Dailininkė, įkvėpta C. P. Estés knygos ,,Bėgančios su vilkais“, sukūrė piešinių seriją, dedikuotą moterystei, intuicijai, svajonei. Piešiniai sukurti ant permatomo popieriaus, sluoksniuojami siekiant išgauti erdvę, judesį bei transformaciją. Lina naudoja tapybos ir asambliažo techniką. Jos darbai sukurti švedų rašytojo P. O. Enquist romano „Kapitono Nemo biblioteka“ motyvais. Remdamasi santūria knygos autoriaus kalba, Lina taip pat stengiasi nedaugžodžiauti – tai atspindi tiek jos spalvų gama, tiek pasirinktos medžiagos. Šie darbai – tarsi bandymas rasti atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus, iš anksto žinant, kad atsakymų nėra. Tačiau, kaip sako P. U.Enquist, kas mes būtume, jei nebandytume?

Paroda veiks iki kovo 1 d.

Užupio meno inkubatorius