Gegužės 22 dieną 19 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ atidaroma menininkių iš Norvegijos paroda „Play & Decay“.

Keturios moterys – Hilde Frantzen, Gro Gjengedal Navelsaker, Karina Nøkleby Presttun ir Kristina Daukintytė Aas – susitiko studijuodamos Bergeno meno ir dizaino akademijoje. Jas visas vienija dėmesys žmogaus kūnui ir potraukis tekstilei.

Postmoderniame pasaulyje mirtis ir nykimas (angliškai – decay) yra ignoruojami, nebepripažįstami kaip natūrali būties dalis. Šiuolaikinėje visuomenėje tuštybė ir jaunystė – tai didžiausios vertybės. Senatvė yra silpnumo ženklas, tad visais įmanomais būdais stengiamasi išlikti jaunais. Į tai parodoje „Play & Decay“ menininkės žvelgia žaisdamos: jos susitelkia ties laiko tėkmėje kintančiu kūnu ir jį sieja su įvairiais gyvenimo, materialumo ir nykimo aspektais.

Hilde Frantzens (g. 1982, Norvegija) kuriamas grafinis kosmosas – lyg materiali fantazijų pasaulio išraiška. Jis plastiškas ir keistas, sudarytas iš įvairių scenarijų, formuojamų per juodai/baltai atspausdintą tekstilę. Žiūrovas kviečiamas į tariamai saugų, Alisos Stebuklų šalį primenantį menininkės pasaulį.

Gro Gjengedal Navelsaker (g. 1981, Norvegijoje) domisi žmogaus kūnu ir kūno audiniais – plaukais, oda, krauju. Gro pristatys savo video darbą „Pasitikėjimo prieštaringumai“ („Trust Issues“), kuriame menininkei plaukus kerpa jos ketverių metų dukra.

Karina Nøkleby Presttun (g. 1981, Norvegijoje) dirba koliažo technika, reikalaujančia ypač ilgo proceso – visi koliažo elementai išpjaunami lazeriu. Pristatomas kūrinys „Jørund“ yra iš darbų ciklo, kuriame Karina vaizduoja mergaitiškais drabužiais apsivilkusius draugus.

Kristina Daukintytė Aas (g. 1978, Lietuvoje) dirba su vilna pačiais įvairiausiais metodais. Video darbe „Tra Feltro e Feltro“ ji tyrinėja intymumą ir transformaciją. Kūrinį lydi tekstilės darbas „Matyti I&II“ („To See I&II“) – tai Žakardo audimo staklėmis išausti kito video darbo kadrai.

Gegužės 21 dieną 10 val. VDA ekspozicijų centre „Titanikas“ bei 18 val. Užupio meno inkubatoriuje menininkės prisistatys ir skaitys paskaitą „Šiuolaikinė Norvegijos tekstilė“.

Su Hilde, Karina ir Kristina taip pat galėsite susitikti parodos atidarymo metu. Paroda veiks iki birželio 19 dienos.

www.hildefrantzen.comwww.gronav.comwww.karinapresttun.nowww.kristina-aas.com

Užupio meno inkubatorius