Birželio 15–28 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A). Atidarymas birželio 15 d. 19 val.

„Nuotykis Užupyje“ („Adventure in Užupis“) – tai serija darbų, sukurtų Užupio meno inkubatoriaus rezidento George Gagoshidze (Tbilisis, Sakartvelas) šios viešnagės metu. Abstrakčiosios tapybos darbuose ir poroje eskizų knygelių nugulė pažįstamos Užupio vietos, įkvėpiančios šį menininką patikėti Užupiu kaip iki galo neperprantama ir neišsemiama istorija. Taigi – šviežias ir vis dar patiriamas, savyje įauginęs visas iki jo atvedusias patirtis, Užupio nuotykis lauks Jūsų ten, kur kasmet ir prasideda – George’o pamėgtoje „Galeroje“, Užupio gatvėje ant Vilnelės krantų.

Įkvėpimo menininkas semiasi iš gamtos – jo darbuose dominuoja kalnų motyvai, gamtos peizažai dažnai vaizduojami abstrakčiai, tokiu būdu priartėjant prie abstrakčiosios tapybos. Dailininkas tikrina ir plečia ribas tarp šių dviejų – abstrakčiojo ir kraštovaizdžio – meno rūšių. Kontrastingos spalvų „dėmės“, ovalios formos, viena vertus, atpažįstamos kaip kalnų motyvai, tačiau gali būti suvokiamos ir kaip abstrakčios estetinės formos.

Kurdamas tekstūruotą paviršių, George pasitelkia intensyvias spalvas ir išgauna jas įvairiais būdais – kūriniams ant drobės jis naudoja aliejinius dažus, darbams ant popieriaus – vandeninius dažus, akrilą, temperą bei netradicines medžiagas. Įvairių medžiagų maišymas – viena svarbiausių, jau skiriamuoju bruožu tapusi George’o kūrybos technika.

Užupio meno inkubatorius