Rugsėjo 10–20 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A).

Atidarymas rugsėjo 10 d. 17 val.

Užupio meno inkubatoriuje reziduojanti dailininkė Olga Lisovskaja (Charkovas, Ukraina) vilniečiams ir miesto svečiams pristato siuvinėjimo darbų seriją „Briliantovyje Beliashy“.

Iš pažiūros kasdieniški ir banalūs darbų siužetai iliustruoja jaunos šiuolaikiškos merginos gyvenimą toli gražu nešiuolaikiškame Charkove.

Niūrią tikrovę dažnai užgožiančios medijos stengiasi mums rodyti nepriekaištingą pasaulį – dailinamą iki tol, kol realybės jame ko ne visai nelieka. Tokiu būdu mes įprantame matyti ne tai, kas tikra, o tai, kas patrauklu.

Kai interneto ryšys tampa nebepasiekiamas, realybė stoja prieš mus tokia, kokia ji yra – su skurdžiomis iškabomis, gatvės maisto prekeiviais stotyje, prausynėmis vonelėje, perpildytu viešuoju transportu, šiukšlėtais šaligatviais. Vienas didelis realybės trūkis. Didelė skirtis tarp to, ką matome, ir to, ką norėtume matyti.

Tačiau ši skaudinanti skirtis nėra tai, ko mūsų požiūris negalėtų pakeisti. Bet kurį nuobodų ar absurdišką reiškinį mes galime paversti estetikos objektu. Ir tuomet sambrūzdis prie baro gali pavirsti perfomansu, ant gėlių krūmo besišlapinanti mergina – metafora, o beliašas riebaluotame maišelyje – deimantu brangiausiame apvalkale.

 

Užupio meno inkubatorius