Liepos 7–28 d. UMI galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10)

Atidarymas: liepos 7 d. 18 val.

Menas kaip procesas ir procesas kaip meno dalis – pagrindinė jungtinės keturių menininkų parodos „Extract“ idėja yra atskleisti procesą, eksponuojant jo ištrauką.

Tue Brisson Mosich (Danija) – video/garso menininkas, kuriam tekstas yra kaip sistematizavimo metodas ir transformacijos įrankis. Parodoje menininkas pristatys tekstą kaip objektą – jis taps savarankišku kūriniu, materialiu objektu galerijos erdvėje.

Marija Griniuk (Danija/Lietuva) – tarpdisciplininė menininkė, naudojanti tapybos mediją scenografijoje bei kaip projektų raidos ir sistematizavimo įrankį. Parodoje „Extract“ pristatoma tapybos serija „Vilniaus istorinis centras” (2007–2015), kurioje autorė sekė pokyčius Vilniaus miesto gatvėse paskutiniojo šimtmečio laikotarpiu. Parodoje eksponuojamoje autorės tapyboje (kaip darbo ištraukoje), yra skiriama daug dėmesio materialumui, tuo tarpu galutinis autorės kūrinys įgyja skaitmeninę formą.

Liisi Kula (Estija/Didžioji Britanija) – tarpdisciplininė menininkė, dirbanti su video menu, instaliacija, performansu. L. Kula darbai yra žmogaus sąmonės analizė, asmeniniai prisiminimai ir svajonės. Autorė siekia perteikti savo vizijas ir atrasti jų ištakas. Parodoje žiūrovai išvys stop-motion technika animuotą video kūrinį, kuriame tiriamas klasikinių piešimo ir tapybos įrankių materialumas.

Giedrė Lisauskaitė (Nyderlandai/LT) – juvelyrė, dirbanti su alternatyviomis juvelyrinėmis medžiagomis, parodoje pristatys jos naudojamų medžiagų tyrimą instaliacijos formate. Autorė dirba su žinute-tekstu. Tam, kad žiūrovas galėtų šią žinutę perskaityti, jis turės surasti atitinkamas dimensijas: tikslius objektų, kuriuos menininkė panaudojo, matmenis.

„Extract” yra darbo proceso ištrauka, pateikiama žiūrovui kaip performatyvi proceso dalis. 

Paroda veiks iki liepos 28 d.

Daugiau informacijos teikia: Marija Griniuk (tel.+4522760615, bitevilnius@gmail.com)

Užupio meno inkubatorius