
Lapkričio 27 d. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ – VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bei Orientalistikos centro dėstytojo dr. Konstantino Andrijausko paskaita „Globali Mongolija XXI a”, o ją lydės tradicinės mongolų muzikos ritmai.
Tradicinė mongolų muzika – neatsiejama nuo klajokliško mongolų gyvenimo būdo ir kraštovaizdžio – neaprėpiamos stepių platybės. Unikalios dainavimo technikos, ypatingi instrumentai ir jaudinančios melodijos žavi skirtingų kultūrų ir tradicijų žmones.
Atlikėjai iš Kinijos Vidinės Mongolijos regiono taip pat yra ir Kinijos folkloro meno asociacijos nariai:
Menghedalai – ne tik groja morin khuur – mongolišku dvistygiu smuiku su arklio galva, bet ir pats kuria dainas, o taip pat jas atlieka, yra įvaldęs „ilgųjų dainų“ ir gerklinio dainavimo techniką. Savo kūriniuose jis subtiliai jungia folkloro, šiuolaikinės muzikos ir gamtos garsų elementus. Kūrėjas yra pripažintas savo šalyje, dalyvauja įvairiuose Kinijos centrinės televizijos rengiamuose koncertuose ir konkursuose, yra pelnęs daugybę apdovanojimų.
Wurenqimuge – dainininkė, Vidinės Mongolijos (Kinijos aut. regionas) senųjų „ilgųjų dainų“ kultūros tyrimų asociacijos narė. Ji atlieka tradicinius plataus diapazono kūrinius, pasižymi švelniu balso tembru ir jausmingu dainavimu. Yra pelniusi daug apdovanojimų.
Halin – Torghut genties tryliktosios kartos protėvio Wangye palikuonė. Yra išleidusi penkis tradicinių mongolų dainų albumus, jos balsas skamba kelių televizijos filmų garso takeliuose.
Zhu Zhizhong – kompozitorius ir muzikantas, nuo 2006 m. užimantis Kinijos folkloro menininkų asociacijos, folkloro muzikos specialybės tarybos vadovo pareigas. Kinijos muzikų sąjungos narys. Aktyviai dalyvauja Kinijos centrinės televizijos organizuojamuose projektuose, skirtuose pristatyti ir populiarinti folkloro muziką, nuo 2004 m. yra Kinijos centrinės televizijos programos „Folklorinės dainos Kinijoje“ vyr. redaktorius. 2008 m. jis subūrė geriausius Vidinės Mongolijos muzikantus į grupę „Ih Tsetsn“, kuri 2015 m. vasarį lankėsi ir Lietuvoje. Zhu Zhizhong kūriniai yra laimėję svarbių valstybinių apdovanojimų.
Renginį organizuoja: VU Konfucijaus institutas, Azijos menų centras ir Užupio Respublika.