Gegužės 11 – birželio 10  d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A). Atidarymas – gegužės 11 d. 18 val.

„Nuo kitų menininkų vandens simbolizmo siekiu atsiriboti, kad surasčiau savo vandens simbolius.“ (Petras Lincevičius)

Autorius, kalbėdamas apie renginį, visų pirma jį vadina kūrybos ekspozicija, kurią sudarys įvairaus tipo objektai, susiję su veikla už Upės – tai tapybos ir skulptūros darbai bei rašytinės dokumentacijos. Didžiąją dalį eksponuojamų tapybos darbų sudaro realiai egzistuojančios vietovės, kitą – abstrakcijos, tačiau pastarieji vaizdai išreiškia menininko suvokiamus vandens simbolius. Skulptūriniai objektai bei rašytiniai liudijimai – tai kūrybos įkvėpimo momentai ir apmąstymai apie tekančią upę. Autorius tikisi, jog lankytojai, gilindamiesi į ekspoziciją taip pat skirs laiko apmąstyti, kokie pačių yra vandens simboliai bei skirs laiko vandens tėkmei jį įkvėpti.

„Tapymo stilius man – eksperimentas: naudoju tai, kas jau sukurta, bet su kontekstu. Kontekstas – išreiškia motyvo patyrimą.“ (Petras Lincevičius)

Pradėdamas naują darbą, tapymo kalbą renkasi intuityviai, tarsi jo asmeniniai išgyvenimai, patyrimai ir apmąstymai nulemtų, kaip turėtų atrodyti galutinis rezultatas. Nors autorius prisipažįsta, jog tam tikri įpročiai jau susiformavo, pavyzdžiui, realistinį tapymo stilių naudoja, pertapydamas fotografinius vaizdus, tačiau perkeltas vaizdas iš fotografijos ant drobės išreiškia menininko santykį su konkrečia vieta, todėl dėl įvairių priežasčių: dėl emocinio ryšio, kartais tik dėl estetikos, interpretacija – neišvengiama.

Užupio meno inkubatorius